Reklama

Sytuacja na granicy z Białorusią [RAPORT, najnowsze wiadomości] 11.11

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Straż Graniczna twitter

Sytuacja na granicy z Białorusią [RAPORT, najnowsze wiadomości] 11.11  - Zdjęcie główne

foto Straż Graniczna twitter

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Informacje bialskie Na polsko-białoruskiej granicy koczują imigranci m.in. z Afganistanu, Syrii i Iraku, którzy próbują nielegalnie przekroczyć granicę. Na bieżąco monitorujemy sytuację związaną z kryzysem migracyjnym na wschodniej granicy Polski. Sprawdź, co nowego!

Reklama

19:42 Jarosław Kaczyński o kryzysie na granicy

Jarosław Kaczyński - prezes partii Prawo i Sprawiedliwość wziął udzial w obchodach Święta Niepodległości w Krakowie. Nawiązał do sytuacji na granicy.

-  Musimy pamiętać, że to wszystko, co czynimy na granicy wywodzi się z tej zasady, którą nazwać można empatią. Tym, którym można pomóc trzeba pomóc, ale nie można ulec tej narracji, że to my doprowadziliśmy do tego (…), że ci ludzie cierpią. I my nie ulegniemy. - mówił Jarosław Kaczyński.

19:00 Minister Czarnek o sytuacji na granicy i Święcie Niepodległości

Przemysław Czarnek - minister edukacji i nauki został honorowym obywatelem Goszczanowa (województwo łódzkie), gdzie spędził dzieciństwo. W trakcie uroczystości przyznania tytułu wspomniał o sytuacji na granicy i Narodowym Święcie Niepodległości.

- Przy prowadzonej przez reżim Łukaszenki na wschodniej granicy wojnie  hybrydowej, zdajemy sobie sprawę, jak łatwo niepodległość stracić - mówił Przemysław Czarnek.

17:31 Nowe nagranie z granicy

Straż Graniczna opublikowała nagranie na Twitterze. Widać na nim obozowisko koczujących migrantów.

- Okolice Kuźnicy dzisiaj. Kolejne instrukcje od służb białoruskich, kolejne nagrania materiałów propagandowych. Eksponowane są dzieci, aby wzbudzić jeszcze większe emocje - czytamy na Twitterze Straży Granicznej.

16:10 Kontrola pojazdów

Portal Wirtualna Polska opublikował post z konta "Exen" na Twitterze.

- Z terenów przygranicznyczh docierają infromacje o przeprowadzanych przez wojsko kontrolach pojazdów - informuje Wirtualna Polska.

- Na trasie Sokółka Krynki daleko poza strefą uzbrojone patrole wojska kontrolują samochody, każą otwierać bagażniki. Pierwszy raz takie coś spotykam tu - czytamy na koncie "Exen" na Twitterze.

13:22 Kordon na granicy

Policja z Podlasia w mediach społecznościowych opublikowała nagranie, gdzie widać kordon policjantów i żołnierzy wzdłuż zasieków.

- Kolejny dzień razem #NaStrażyGranicy - czytamy na Twitterze podlaskiej Policji.

13.00 Broń z Donbasu

- Na spotkaniu z rządem, Łukaszenka mówił o próbach przekazywania broni i amunicji uchodźcom na granicy - przekazała Biełta, białoruska państwowa agencja prasowa.

- Mamy tam bardzo niebezpieczną tendencję. Osobom w obozie na granicy próbowano przekazać broń, amunicję i materiały wybuchowe. Broń dostarczana jest głównie z Donbasu - miał powiedzieć Alaksandr Łukaszenka, prezydent Białorusi.

10:59 Następna grupa szykuje się do przekroczenia granicy

Białoruski dziennikarz - Tadeusz Giczan poinformował na Twitterze, że kolejna grupa migrantów zbiera się w Miśku, żeby udać się na granicę. Do wpisu dodał nagranie, na którym widać gromadzącą się, większą grupę ludzi.

9:13 Kolejna próba przekroczenia granicy

- W nocy mieliśmy próbę siłowego przekroczenia granicy polsko-białoruskiej przez większą, bo 150-osobową grupę - poinformował  w czwartek rano  polsatnews wiceszef MSWiA Bartosz Grodecki.

Minionej doby były 453 próby nielegalnego przekroczenia granicy

 

7:45 Dziennikarze powinni mieć dostęp

Rzecznik Praw Obywatelskich Marcin Wiącek uważa, że rząd powinien rozważyć, czy konieczny jest zakaz wstępu dziennikarzy na tereny, które są objęte stanem wyjątkowym.

7:23 Spokojna noc

Jak tłumaczy portalowi onet.pl Tomasz Krupa, miniona noc w Kuźnicy minęła spokojnie. W okolicach Białowieży ok. 20 policjantów działało wraz z funkcjonariuszami Straży Granicznej oraz żołnierzami. Po białoruskiej granicy pojawiła się kilkusetosobowa grupa migrantów.

 

---

 

Co najmniej kilkudziesięcioosobowe grupy uchodźców sforsowały w nocy ogrodzenia w okolicach miejscowości Krynek i Białowieża. Część osób Straż Graniczna zawróciła do granicy.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy