Magdalena Us, rzecznik prasowy WSS, poinformowała nas, że warsztaty ablacyjne "RFtime: Mapowanie 3D i złożone ablacje RF" poprowadził inicjator tego przedsięwzięcia dr hab. n. med. Maciej Wójcik, który pragnie promować innowacyjne metody w dziedzinie elektrofizjologii. Ten znany lubelski kardiolog stworzył platformę do wspólnych spotkań i wymiany doświadczeń elektrofizjologów zajmujących się mapowaniem 3D i punktowymi ablacjami RF.
Mapowanie 3D polega na tworzeniu widoków m.in. serca na ekranach komputerowych, a ablacja RF to jedna metod leczenia arytmii z wykorzystaniem prądu o częstotliwości radiowej.
– W czasie warsztatów w czwartek i piątek uczestnicy wzięli udział w zabiegach ablacyjnych, podczas których mieli możliwość obserwowania pięciu złożonych zabiegów ablacji RF. Procedury były transmitowane na żywo, co umożliwiło aktywny udział w zabiegach realizowanych w Pracowni EP – wyjaśnia rzecznik.
Dodaje, że kolejnym punktem warsztatów były wykłady eksperckie uznanych specjalistów z Polski i zagranicy, które poruszały tematykę nowoczesnych technik mapowania oraz ablacji RF. Wystąpili m.in.: dr hab. n. med. Maciej Wójcik, dr hab. n. med. Radosław Kiedrowicz, dr n. med. Andrzej Hoffmann, prof. dr Andreas Goette, prof. dr Christopher Piorkowski oraz prof. dr Yan Huo.
– Ważnym aspektem warsztatów była wymiana doświadczeń. Uczestnicy mieli okazję podzielenia się swoimi doświadczeniami oraz omówienia złożonych przypadków klinicznych. Mieli także szansę wzięcia udziału w certyfikowanym szkoleniu dotyczącym zamykania naczyń krwionośnych przy użyciu systemu PerClose™ – zaznacza Magdalena Us.
Podkreśla, iż konferencja była również okazją do podsumowania 10-lecia wykonywania ablacji w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Białej Podlaskiej.
– Warsztaty RFtime stanowiły doskonałą okazję do podniesienia swoich kwalifikacji w dziedzinie elektrofizjologii oraz nawiązania cennych kontaktów zawodowych. Uczestnicy mogli skorzystać z wiedzy najlepszych ekspertów oraz zdobyć nowe umiejętności w zakresie nowoczesnych technik ablacji. Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Białej Podlaskiej oferuje pacjentom wysokiej jakości świadczenia medyczne. Na przestrzeni lat uzyskał wiele certyfikatów i wyróżnień – podsumowuje Magdalena Us.
W bialskim oddziale kardiologii wykonywanych jest rocznie prawie 200 zabiegów leczenia arytmii.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.