Reklama

Powiat bialski : Fundacja „Kocham Podlasie" rozpoczyna zbiórkę "Podlasie dla Ukrainy"

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

  Powiat bialski :  Fundacja „Kocham Podlasie" rozpoczyna zbiórkę "Podlasie dla Ukrainy" - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Informacje bialskie Fundacja Grzegorza Biereckiego Kocham Podlasie postanowiła odpowiedzieć na konieczność przeprowadzenia zbiórki funduszy potrzebnych dla zaspokajania życiowych potrzeb imigrantów z Ukrainy.

Reklama

Jak informuje fundator „Kocham Podlasie" senator Grzegorz Bierecki fundacja postanowiła zgłosić zbiórkę gotówki z przeznaczeniem np. na leki na receptę, adaptację imigrantów na terenie RP, transporty czy edukację dzieci przybyłych do Polski.

 - Bacznie obserwowaliśmy sytuację pomocową przeprowadzaną spontanicznie przez Polaków, organizacje pozarządowe, instytucje i samorządy. Doszliśmy do wniosku aby nie powielać zbiórek rzeczowych których jest już wiele i każda z osobna zasługuje na podziękowanie i pochwałę. Polacy stanęli na wysokości zadania, ogrom akcji na które można przelać pieniądze lub w danym punkcie zostawić ubrania, żywność czy leki zachwyca wręcz cały świat. Dotarły do nas sygnały, że wielu szczególnie starszych Polaków chce pomóc lecz obawiają się przelewać pieniądze w internecie, wpadliśmy więc na pomysł ustawienia puszek na gotówkę w łatwo dostępnych miejscach jak urzędy i szpitale. Jako, że Fundacja Kocham Podlasie ma wieloletnią historię, jest zaufaną instytucją działającą na południowym Podlasiu już ponad dekadę poleciłem zgłosić do MSWiA oficjalną zbiórkę która zostanie rzetelnie rozliczona by każdy grosz trafił w odpowiednie ręce  – podkreśla senator 

 

Miejsca w których ustawione są puszki Fundacji Kocham Podlasie:

Biała Podlaska i Powiat Bialski : Biuro Parlamentarne PiS Biała Podlaska ul. Francuska 136, Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Białej Podlaskiej ul. Terebelska 57-65, Urząd Miasta Terespol ul. Czerwonego Krzyża 26,  Urząd Gminy Łomazy Plac Jagielloński 27, Urząd Gminy Kodeń ul. 1 maja 20, Urząd Gminy Piszczac ul. Włodawska 8, Urząd Gminy Tuczna (nr 191A), Urząd Gminy Konstantynów ul. Stefana Wyszyńskiego 2, Urząd Gminy Sławatycze Rynek 14, Urząd Gminy Sosnówka (nr 55).

Powiat Radzyński : Urząd Miasta i Gminy Radzyń Podlaski ul. Warszawska 32, SPZOZ Radzyń Podlaski ul. Wisznicka 111, Urząd Gminy Borki ul. Wojska Polskiego 41, Urząd Gminy Wohyń ul. Radzyńska 4.

Powiat Parczewski : Urząd Miejski w Parczewie, Urząd Gminy Siemień ul. Stawowa 1b, Urząd Gminy Sosnowica ul. Spokojna 10.

Zbiórka "Podlasie Pomaga Ukrainie" została zgłoszona w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji i otrzymała numer "2022/687/OR"

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy