Reklama

Biała Podlaska: Festiwal Filmowy daje nadzieję

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Biała Podlaska: Festiwal Filmowy daje nadzieję - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Informacje bialskie NiepełnoSPRAWNI i nadzieja" to temat przewodni IX Festiwalu Twórczości Osób Niepełnosprawnych, którego finał odbędzie się 26 października

Reklama

Wydarzenie  organizuje Caritas Diecezji Siedleckiej Warsztat Terapii Zajęciowej w Białej Podlaskiej. Odbędzie się 26 października o godz. 10 w Sali Kina Merkury przy ul. Brzeskiej 43 w Białej Podlaskiej

Festiwal jest skierowany do placówek prowadzących terapię i rehabilitację osób z niepełnosprawnościami. Ma na celu aktywizację tych osób, pokazanie ich możliwości, sposobów radzenia sobie z ograniczeniami, promowanie twórczości i wizerunku, rozwijanie zainteresowań związanych z szeroko pojętą kinematografią, grą aktorską, szukanie sposobów wyrażania własnych myśli i uczuć poprzez kamerę, a ponadto: zwiększenie poczucia własnej wartości i poprawę samooceny, kształtowanie właściwej postawy społecznej wobec osób z niepełnosprawnościami.

- Okres pandemii pozostanie na długo w naszej pamięci. Pomimo zakończenia tego okresu w dalszym ciągu odczuwalne są jego skutki. Wojna na Ukrainie jest kolejnym punktem w ostatnich latach, który zmienił postrzeganie rzeczywistości i życie ludzi na świecie. Wydarzenia tego typu, nieprzewidywalne, nagłe, zmieniające codzienność wielu osób, budzą w nas różne, często sprzeczne emocje. Ale zawsze, nawet w najbardziej krytycznej sytuacji zostaje iskierka nadziei. Osoby z niepełnosprawnościami odczuły to w sposób szczególny. Stąd hasło naszego festiwalu – mówi Jakub Semeniuk, kierownik CDS Warsztatu Terapii Zajęciowej w Białej Podlaskiej.

W ramach festiwalu odbyły się warsztaty filmowe w siedzibie Warsztatu w Białej Podlaskiej  27 września - poprowadził je Maciej Wilewski.

 

 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy