Podlasie z punktem. Wnuk z golem

Opublikowano: Aktualizacja:

Podlasie z punktem. Wnuk z golem - Zdjęcie główne

Sport Gracze Miłosza Storto oraz Artura Renkowskiego rozpoczęli wiosenne zmagania w Centralnej Lidze Juniorów do lat 17 od remisu 1:1 z Górnikiem Łęczna.

- Pierwsza połowa to szachy. Brakowało sytuacji do zdobywania goli. Po przerwie zdominowaliśmy przeciwników, ale zabrakło skuteczności. Swoje szanse mieli: Wnuk, Domański, Matejek. Niestety, nie udało się. Odczucia po meczu są takie, że zasłużyliśmy na więcej. Potrzebowaliśmy trochę czasu, aby wejść w mecz i po przerwie wyglądaliśmy tak, jak chcemy wyglądać w każdym spotkaniu. Tym razem zabrakło nam skuteczności, ale najważniejsze, że tworzyliśmy sytuacje bramkowe - mówi Artur Renkowski.

Asystent Miłosza Storto podkreśla, iż na pochwałę zasługuje linia obrony. - Musieliśmy radzić sobie bez naszego kapitana, a chłopcy oprócz jednej sytuacji przeciwnika wywiązali się ze swoich zadań wzorowo. Jesienią mieliśmy problem z reakcją drużyny po straconych bramkach. Teraz było wręcz przeciwnie, co pozytywnie buduje na następne mecze - dodaje.

Gospodarze objęli prowadzenie po niespełna godzinie gry. Po dłuższej piłce w pole karne i zamieszaniu niepilnowany gracz gospodarzy trafił do siatki. Bialczanie odpowiedzieli za sprawą Adriana Wnuka, który na raty doprowadził do wyrównania.

Górnik Łęczna - Podlasie Biała Podl. 1:1 (0:0)

Bramki: 58` - 73`.

Podlasie: Nowosz - Matejek, Chazan, Melchior, Ochnik, Piwowar (83` Stalewski), Sikora, Niedziela (63` Adamski), Wnuk, Domański, Andrzejczuk (79` Nieciecki).

Wisła Puławy|1|1|1:1

NASTĘPNA KOLEJKA (12.03., godz. 11:00): Podlasie - Resovia, Cracovia - Korona, Wisła P. - Hutnik, Górnik - Wisła K.