Reklama

Jaka jest najlepsza firma ubezpieczeniowa OC?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Jaka jest najlepsza firma ubezpieczeniowa OC? - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

PROMOWANE Przymierzasz się do wykupienia ubezpieczenia obowiązkowego ubezpieczenia komunikacyjnego? Zależy ci na dużo korzystniejszej ofercie, dlatego zastanawiasz się nad zmianą ubezpieczyciela? Dowiedz się, jaka firma ubezpieczeniowa jest najlepsza.

Reklama

Ubezpieczenie OC ma to do siebie, że ciężko porównać koszt polisy wykupionej przez inne osoby. Dzieje się tak dlatego, że firmy dokonują kalkulacji w oparciu o indywidualne ryzyko ubezpieczeniowe. Trudno jest więc jednoznacznie odpowiedzieć na pytanie o to, który ubezpieczyciel jest najlepszy.
Jak wybrać firmę ubezpieczeniową?
Każda firma niejako rządzi się swoimi prawami, ustalając wewnętrznie kryteria związane z szacowaniem ryzyka ubezpieczeniowego. Ono uzależnione jest od wielu czynników, m.in. wieku kierowcy, jego doświadczenia w prowadzeniu pojazdów, miejsca zamieszkania, czy marki pojazdu oraz pojemności silnika.
Z tego powodu warto poznać ranking ubezpieczeń OC/AC, co pozwoli zorientować się w szacowanych kosztach polisy. To z kolei pomoże podjąć decyzję dotyczącą tego, która firma ubezpieczeniowa wpisze się w potrzeby i oczekiwania konkretnego kierowcy.
Mimo wszystko przy wyborze firmy ubezpieczeniowej warto wziąć pod uwagę kilka ogólnych kryteriów. Są to m.in.:
    • opinie innych kierowców,
    • udział w tzw. systemie Bezpośredniej Likwidacji Szkód (BLS),
    • możliwość rozłożenia płatności na dogodne raty.
Nie warto natomiast kierować się wyłącznie ceną polisy zaproponowaną np. znajomemu. Jego osoba będzie wiązać się z innym ryzykiem ubezpieczeniowym. Może się okazać, że przygotowana dla ciebie kalkulacja będzie korzystniejsza lub mniej opłacalna.
Jeżeli zależy ci na wyborze najtańszej firmy ubezpieczeniowej, musisz porównać dostępne oferty. To jedyny i sprawdzony sposób na zapoznanie się z proponowaną wysokością składek obowiązkowego ubezpieczenia OC. Warto jednak pamiętać, że tylko w przypadku OC możesz kierować się ceną. Jeśli zamierzasz wykupić polisę AC, musisz wziąć pod uwagę przede wszystkim zakres ochrony oraz inne parametry wpływające na koszt autocasco (np. wysokość franszyzy integralnej, wysokość udziału własnego w szkodzie). Dopiero wtedy możesz porównać polisy pod kątem ceny.
Gdzie wykupić ubezpieczenie samochodu?
Czy wiesz, że polisy nie musisz wykupywać bezpośrednio w placówce konkretnego ubezpieczyciela? OC i AC możesz nabyć za pośrednictwem ubezpieczeniowego serwisu porównywarkowego – szybko i bez konieczności wychodzenia z domu.
Jak to działa? Wystarczy wejść na stronę internetową, a następnie skorzystać z intuicyjnego kalkulatora. Po otrzymaniu kalkulacji z poszczególnych firm ubezpieczeniowych decydujesz się na jedną ofertę – wybierasz OC, a do tego możesz dokupić polisę AC na rankomat.pl. Potem dopełniasz formalności i jeszcze tego samego dnia twój pojazd ma ważne ubezpieczenie na kolejnych 12 miesięcy.
Pamiętaj! Warto co roku sprawdzać oferty różnych firm ubezpieczeniowych. Warunki polis komunikacyjnych mogą ulegać zmianie, dlatego koniecznością jest wcześniejsza weryfikacja tego, który ubezpieczyciel wpisuje się w twoje oczekiwania.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy