Do tegorocznej edycji tego konkursu promocyjnego na "Najlepszy Produkt Turystyczny Województwa Lubelskiego 2024" zgłoszone zostały 39 "produkty turystyczne" z województwa lubelskiego. Jak poinformował organizator, kapituła konkursowa złożona ze specjalistów z dziedziny turystyki oraz przedstawicieli mediów regionalnych i ogólnopolskich opiniuje nadesłane zgłoszenia, zgodnie z regulaminem konkursu. Kapituła ocenia je pod względem formalnym i merytorycznym.
Laureaci trzech pierwszych miejsc w konkursie na "Najlepszy Produkt Turystyczny Województwa Lubelskiego 2024" otrzymają rekomendację do etapu ogólnopolskiego konkursu "Najlepszy Produkt Turystyczny – Certyfikat Polskiej Organizacji Turystycznej", który przeprowadzi Polska Organizacja Turystyczna.
Jednocześnie Lubelska Regionalna Organizacja Turystyczna zaproponowała głosowanie internautów, którzy mogą tylko zalajkować zdjęcie i tym samym wybrać "Najlepszy Produkt Turystyczny Województwa Lubelskiego 2024". Można to uczynić do 20 września jedynie na utworzonym wydarzeniu, w dyskusji, na oficjalnym profilu LROT na Facebooku, gdzie można oddawać ważne głosy za pomocą lajków.
Zaskoczyło nas, że najpierw brakowało jakichkolwiek opisów tych "produktów", a jedynie udostępniono fotografię z podpisem określającym "produkt".
Koordynująca promocje tego wydarzenia Beata Kuczmara powiedziała nam w środę, że opisy pojawią się po podaniu wyników. W czwartek jednak zdjęcia były już opisane (ale bez podania dokładniejszego adresu np. gminy).
Wśród 39 kandydatur znalazły się jako "produkty turystyczne" tak różne propozycje, jak Rowerowa Stolica Polski w Białej Podlaskiej czy Panteon Sapieżyński w Kodniu. Jeśli kilka tysięcy rowerzystów biorących udział w sukcesie Białej Podlaskiej by zagłosowało, efekt murowany...
Zaskakuje ujęcie w ofertach konkursowych kolekcji 11 drewnianych rzeźb dawnych właścicieli Kodnia z rodu Sapiehów, czyli Panteonu Sapieżyńskiego. Powstanie tego wizerunku zacnego rodu jako owoc pleneru rzeźbiarskiego było niewątpliwe sukcesem kodeńskiego Gminnego Centrum Kultury Sportu i Turystyki, który próbuje obok tej kompozycji organizować spotkania...
Pośród konkursowych "produktów" dwa związane są z miejscowością Kobylany, czyli "stolicą" gminy Terespol. Można lajkować zdjęcia corocznego Festiwalu "Kultura bez Granic" w Kobylanach oraz Dzieło Międzyfortowe KOBYLANY I w Kobylanach. W drugim przypadku zaprotestował przewodniczący Rady Gminy Łukasz Dragun zaznaczając, że ten obiekt znajduje się w... Małaszewiczach Małych.
– Wspieram ważne projekty, dlatego mimo "zagarnięcia" fortu i tak oddałem swój głos na ten obiekt – później Łukasz Dragun dodał post, kiedy internauci zaczęli bagatelizować tę pomyłkę. Zapytany przez nas o ten incydent, odpowiedział:
– Zauważyłem wskazanie błędnej miejscowości i napisałem komentarz z prawidłową. W treści została poprawiona, na grafice została błędna. Dzieło Międzyfortowe Kobylany I znajduje się w miejscowości Małaszewicze Małe.
Danuta Wowczeniuk, sekretarz gminy Terespol, wyjaśniła nam, że Urząd Gminy wysłał prawidłowy wniosek, ale organizatorzy popełnili błąd i później ponoć nie mogli zmienić w trakcie trwania konkursu grafiki z nieprawidłowym podpisem, gdyż już zawierała ona lajki internautów.
A lajki są najważniejsze...
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.