Reklama

Terespolskie tunele - klamka zapadła

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

Terespolskie tunele - klamka zapadła - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Informacje bialskie Jeszcze w tym półroczu zostanie ogłoszony przetarg na wyłonienie wykonawcy projektu technicznego budowy tuneli w Terespolu. Burmistrz zaprosił mieszkańców na spotkanie, na którym poinformuje o przygotowaniach do tej inwestycji.

Reklama

W związku z koniecznością zlikwidowania drogowo-kolejowego przejazdu w ciągu drogi wojewódzkiej (ul. Wojska Polskiego) z linią kolejową nr 2, w minionym roku poszukiwano lokalizacji budowy bezkolizyjnego skrzyżowania dwupoziomowego. Chodzi o umożliwienie dogodnego wjazdu samochodów od strony Białej Podlaskiej do Terespola, gdy pociągi mają przyśpieszyć na zmodernizowanej trasie.

 

Pod torami

 

 

Wiele emocji wśród terespolan budziły przedstawione różne warianty. Jednak jesienią główny finansujący to rozwiązanie, czyli zarząd PKP Polskie Linie Kolejowe SA, ogłosił, że wybrał wariant budowy skrzyżowania dwupoziomowego od strony Łobaczewa. Tę wersję  popierał również burmistrz. Opozycja zaś była oburzona, że pominięto obywatelski projekt budowy drogi biegnącej do ul. Kodeńskiej wraz z wiaduktem pomiędzy ul. Błotków a ul. Wojska Polskiego.

 

Miłym zaskoczeniem dla terespolan było wzbogacenie koncepcji PKP PLK o zapowiedź budowy przejścia pieszo-rowerowego pod torami w ciągu ul. Wojska Polskiego.

 

 

Dwa tunele

Jacek Danieluk, terespolski burmistrz, powiedział nam, że niedawno, podczas przedświątecznego spotkania prawicowych samorządowców w Chełmie  z wicepremierem Jackiem Sasinem, rozmawiano m.in. o budowie w Terespolu dwóch tuneli: jednego dla ruchu pieszego i rowerzystów oraz drugiego samochodowego.

– Jeszcze w pierwszym półroczu bieżącego roku PLK ogłosi przetarg na wyłonienie wykonawcy projektu technicznego budowy tuneli. Myślę, że na przełomie lat 2023 i 2024 ogłoszony będzie przetarg na wykonawcę budowy, która potrwa może 2–3 lata – ma nadzieję burmistrz.

Na portalu miasta zaprosił terespolan na 29 kwietnia o godz. 17 do małej sali gimnastycznej przy Zespole Szkół Publicznych przy ul. Sienkiewicza na otwarte spotkanie, na którym zostanie przedstawiona koncepcja związana z budową dwóch tuneli pod torami kolejowymi.

 

Decyzje zapadły odgórnie

Wojciech Mitura, radny powiatu bialskiego, o tym spotkaniu dowiedział się od nas. To on wcześniej przygotował obywatelski zarys projektu budowy drogi biegnącej do ul. Kodeńskiej wraz z wiaduktem pomiędzy ul. Błotków a ul. Wojska Polskiego. Pod tą wersją podpisało się kilkaset osób.

– Burmistrz obiecał nam spotkanie na styczeń. Niestety, decyzje zapadły odgórnie. Miesiącami byliśmy odcięci od wszelkich informacji na ten temat. Jestem bardzo ciekaw, co postanowiono w sprawie inwestycji – zaznacza radny.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy