Reklama

Sytuacja na granicy z Białorusią [RAPORT, najnowsze wiadomości] 19.11

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Straż Graniczna

 Sytuacja na granicy z Białorusią [RAPORT, najnowsze wiadomości] 19.11  - Zdjęcie główne

foto Straż Graniczna

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Informacje bialskie Na polsko-białoruskiej granicy koczują imigranci m.in. z Afganistanu, Syrii i Iraku, którzy próbują nielegalnie przekroczyć granicę. Na bieżąco monitorujemy sytuację związaną z kryzysem migracyjnym na wschodniej granicy Polski. Sprawdź, co nowego!

Reklama

16:21 Wsparcie dla wojska

- Na granicy z Białorusią są żołnierze-sportowcy, którzy służą tam razem z kolegami z wojska - powiedział Mariusz Błaszczak, minister obrony narodowej. - Wszystkie ręce na pokład. W rejon Kuźnicy przyjechali dziś żołnierze-sportowcy, aby wesprzeć swoich kolegów i koleżanki. Na granicy są mar. Patryk Dobek, szer. Alicja Tchórz i kpr. Paweł Wojciechowski. Pomagają m.in. w zabezpieczeniu logistycznym oraz regulacji ruchu.

15:58 Premier apeluje

-  Chciałbym, aby pierwszą lekcją z kryzysu, jaki ma miejsce na polsko-białoruskiej granicy była przede wszystkim lekcja jedności; musimy przejść przez to silniejsi, mądrzejsi i bardziej zjednoczeni. Głośno apeluję: dość toksycznych podziałów - mówi Mateusz Morawiecki, premier RP. - Łukaszenko bije głową w mur, dlatego my nie możemy się cofać ani odpuszczać.

15:24 Brak miejsca dla wszystkich

- Migranci znajdują się w centrum logistycznym, ale wciąż brakuje miejsca dla wszystkich. Ludzie śpią na materacach na podłodze, są też doniesienia o pojawieniu się COVID-19" - informuje Franak Viačorka, białoruski działacz społeczny oraz polityczny.

14:16 Koronawirus w obozie

- Pierwszy przypadek COVID-19 został zarejestrowany w obozie dla migrantów. Mężczyzna w ciężkim stanie trafił do szpitala - podaje portal internetowy Voices from Belarus.

13:34 Wojska Obrony Terytorialnej o sytuacji

Terytorialsi na Twitterze poinformowali o sytyacji na granicy

- Wczoraj w miejsce próby nielegalnego przekroczenia granicy pod Dubiczami C. migranci byli dowożeni i odwożeni ciężarówkami białoruskiej SG - to widać na filmach zarejestrowanych przez nasze bezzałogowce rozpoznawcze, które cały czas monitorują strefę - informują Wojska Obrony Terytorialnej.

10:18 Pontonem przez Bug

Kapitan Dariusz Sienicki - rzecznik Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej poinformował Polską Agencję Prasową o próbie przekroczenia granicy. Powiedział, że w Janowie Podlaskim (województwo lubelskie) na wysokości placówki Straży Granicznej czterech migrantów próbowało za pomocą łodzi pontonowej przekroczyć rzekę graniczną Bug.

9:47 Opustoszałe obozowiska

Policja na Twitterze przekazała informację o obozowiskach.

- Obozowiska z ludźmi zepchniętymi na linię granicy przez służby białoruskie opustoszały. W tych miejscach jest spokojnie, ale służby polskie cały czas czuwają - poinformowała policja. - Może to oznaczać, że dotychczasowe działania polskich służb na granicy są skuteczne.

8:23 Agresywni uchodźcy

18.11 granicę próbowano przekroczyć 255 razy.#FunckjonariuszeSG wydali 45 postanowień o opuszczeniu terytorium Polski. Dwie duże grupy próbowały siłowo przekroczyć granicę - jedna liczyła 500 a druga 50 cudzoziemców. Osoby były agresywne - informuje Straż Graniczna

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy