Reklama

Reklama

Sytuacja na granicy z Białorusią [RAPORT, najnowsze wiadomości] 15.11

Opublikowano: pon, 15 lis 2021 07:50
Autor: | Zdjęcie: Screen - Straż Graniczna/Twitter

Sytuacja na granicy z Białorusią [RAPORT, najnowsze wiadomości] 15.11 - Zdjęcie główne

Sytuacja na granicy z Białorusią [RAPORT, najnowsze wiadomości] 15.11 | foto Screen - Straż Graniczna/Twitter

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Informacje bialskie Na polsko-białoruskiej granicy koczują imigranci m.in. z Afganistanu, Syrii i Iraku, którzy próbują nielegalnie przekroczyć granicę. Na bieżąco monitorujemy sytuację związaną z kryzysem migracyjnym na wschodniej granicy Polski. Sprawdź, co nowego!

Reklama

15:42 Koczowisko w pobliżu przejścia granicznego

Po godzinie 14.00 Straż Graniczna poinformowała, że cudzoziemcy tworzą koczowisko

- Po stronie białoruskiej w pobliżu przejścia granicznego w Bruzgach, cudzoziemcy tworzą od rana koczowisko-palą ogniska i rozstawiają namioty. Miejsce gdzie do tej pory koczowali przy linii granicy, jest w tej chwili puste-służby białoruskie dostarczają tam wodę i drewno - czytamy na Twitterze SG.

14:49 Sonda o kryzysie migracyjnym

W sondzie ulicznej pytamy o to co mogą zrobić Polacy w sprawie kryzysu migracyjnego na granicy z Białorusią

 

13:45 Zdalna nauka

Ze względu na sytuację przy granicy z Białorusią w szkołach w Nowym Dworze i w Kuźnicy w powiecie sokólskim uczniowie będą się w najbliższym czasie uczyć w trybie zdalnym – informuje Kuratorium Oświaty w Białymstoku.

 

12:40 Próba usunięcia drutu kolczastego

NEXTA, białoruski kanał opozycyjny opublikował nagranie, gdzie widać, że migranci usiłują usunąć drut kolczasty w punkcie granicznym.

11:41 Migranci przy przejściu granicznym

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji zamieściło na Twitterze nagranie, gdzie widać, że migranci gromadzą się przy przejściu granicznym. Policja i Straż Graniczna są na miejscu.

- Nielegalni migranci gromadzą się przy przejściu granicznym w Kuźnicy po stronie białoruskiej. Przy wsparciu tamtejszych służb prawdopodobnie przygotowują się do siłowego sforsowania granicy - informuje MSWiA.

10:43 Sankcje Unii Euoropejskiej wobec Białorusi

- Z nieoficjalnych informacji wynika, że sankcje mają być nałożone na około 30 osób i podmiotów zaangażowanych w sprowadzanie migrantów na Białoruś. W Brukseli pojawił się także postulat, aby sankcjami zostało objęte lotnisko w Mińsku, na które przylatują samoloty z migrantami - przekazał portal internetowy "Onet".

10:42 Migranci kierują się w stronę przejścia granicznego

Białoruski dziennikarz - Tadeusz Giczan poinformował, że migranci opuścili obóz.

- Migranci opuścili obóz graniczny i teraz kierują się w stronę polskiego przejścia w Kuźnicy. Towarzyszą im białoruskie siły bezpieczeństwa - napisał na Twitterze, Tadeusz Giczan.

10:25 Zachęty do szturmu 

- Na granicy jest coraz więcej ludzi, a noce są coraz zimniejsze. W rozmowach migranci zaznaczają, że są źli na białoruskich pograniczników za zachęcanie ich do szturmu na granicę i zmuszanie do zburzenia ogrodzenia - poinformował NEXTA, białoruski kanał opozycyjny.

08:15 Sytuacja na granicy

W poniedziałek (15 listopada) rano Straż Graniczna poinformowała o sytuacji na granicy polsko-białoruskiej.

- W niedzielę 14.11 na granicy odnotowano 118 prób nielegalnego przekroczenia granicy. Wobec 39 cudzoziemców wydane zostały postanowienia o opuszczeniu Polski. W listopadzie granicę próbowano przekroczyć 5,1 tys. razy - informuje Straż Graniczna na Twitterze.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.