Reklama

Powiat bialski: Odpowiedzą za organizowanie nielegalnego przekraczania granicy. Zatrzymano dwie osoby

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Pixabay - zdjęcie ilustracyjna

Powiat bialski: Odpowiedzą za organizowanie nielegalnego przekraczania granicy. Zatrzymano dwie osoby - Zdjęcie główne

foto Pixabay - zdjęcie ilustracyjna

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Informacje bialskie Służby zatrzymały organizatorów nielegalnej migracji. - Zatrzymane osoby były zaangażowane w proceder organizowania cudzoziemcom przekraczania wbrew przepisom granicy z terytorium Białorusi do Polski a następnie na terytorium Niemiec - informuje Straż Graniczna.

Reklama

- Funkcjonariusze Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej z Placówki w Sławatyczach w ramach śledztwa prowadzonego przez Prokuraturę Okręgową w Zamościu, zatrzymali podczas wspólnych działań z funkcjonariuszami KPP w Nowej Soli (woj. lubuskie), ob. Tunezji oraz ob. Austrii, członków zorganizowanej grupy przestępczej. Zatrzymane osoby były zaangażowane w proceder organizowania cudzoziemcom przekraczania wbrew przepisom granicy z terytorium Białorusi do Polski a następnie na terytorium Niemiec - informuje Nadbużański Oddział Straży Granicznej.

Zatrzymanym przedstawiono zarzuty polegające na udziale w zorganizowanej grupie przestępczej, która w celu osiągniecia korzyści majątkowych zorganizowała dla nie mniej niż 169 cudzoziemców przekroczenie wbrew przepisom granicy polsko – białoruskiej oraz polsko – litewskiej i przewiezienie ich do Niemiec.

- Podczas przeszukania pomieszczeń mieszkalnych należących do zatrzymanych, funkcjonariusze zabezpieczyli znaczną ilość substancji narkotycznych, w związku z czym, obywatel Tunezji usłyszał zarzut posiadania wbrew przepisom znacznej ilości środków odurzających, tj. czyn z art. 62 ust. 2 Ustawy z dnia 29 lipca 2005r o przeciwdziałaniu narkomanii - podaje NOSG.

Sąd Rejonowy w Zamościu, na wniosek Prokuratury Okręgowej w Zamościu, zastosował wobec jednego z podejrzanych środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na trzy miesiące. Wobec drugiego zatrzymanego zastosowano dozór Policji i zakaz opuszczania kraju.

Prokuratura Okręgowa w Zamościu zwróciła się do organów Republiki Federalnej Niemiec o wykonanie czynności procesowych z innymi ustalonymi członkami tej grupy przestępczej.  

Zarzucane podejrzanym czyny są zagrożone karą do 8 lat pozbawienia wolności.

Sprawa ma charakter rozwojowy.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy