- Funkcjonariusze Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej z Placówki w Sławatyczach w ramach śledztwa prowadzonego przez Prokuraturę Okręgową w Zamościu, zatrzymali podczas wspólnych działań z funkcjonariuszami KPP w Nowej Soli (woj. lubuskie), ob. Tunezji oraz ob. Austrii, członków zorganizowanej grupy przestępczej. Zatrzymane osoby były zaangażowane w proceder organizowania cudzoziemcom przekraczania wbrew przepisom granicy z terytorium Białorusi do Polski a następnie na terytorium Niemiec - informuje Nadbużański Oddział Straży Granicznej.
CZYTAJ TAKŻE: Powiat bialski: Zmarł żołnierz w pobliżu granicy z Białorusią. Wiadomo co było przyczyną śmierci
Zatrzymanym przedstawiono zarzuty polegające na udziale w zorganizowanej grupie przestępczej, która w celu osiągniecia korzyści majątkowych zorganizowała dla nie mniej niż 169 cudzoziemców przekroczenie wbrew przepisom granicy polsko – białoruskiej oraz polsko – litewskiej i przewiezienie ich do Niemiec.
- Podczas przeszukania pomieszczeń mieszkalnych należących do zatrzymanych, funkcjonariusze zabezpieczyli znaczną ilość substancji narkotycznych, w związku z czym, obywatel Tunezji usłyszał zarzut posiadania wbrew przepisom znacznej ilości środków odurzających, tj. czyn z art. 62 ust. 2 Ustawy z dnia 29 lipca 2005r o przeciwdziałaniu narkomanii - podaje NOSG.
Sąd Rejonowy w Zamościu, na wniosek Prokuratury Okręgowej w Zamościu, zastosował wobec jednego z podejrzanych środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na trzy miesiące. Wobec drugiego zatrzymanego zastosowano dozór Policji i zakaz opuszczania kraju.
Prokuratura Okręgowa w Zamościu zwróciła się do organów Republiki Federalnej Niemiec o wykonanie czynności procesowych z innymi ustalonymi członkami tej grupy przestępczej.
Zarzucane podejrzanym czyny są zagrożone karą do 8 lat pozbawienia wolności.
Sprawa ma charakter rozwojowy.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.