Reklama

Powiat bialski: Łomazy nie zostaną miastem

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Powiat bialski: Łomazy nie zostaną miastem - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Informacje bialskie Od 3 do 23 marca trwały konsultacje społeczne z mieszkańcami gminy. Chodziło o uzyskanie opinii mieszkańców dotyczących nadania miejscowości statusu miasta, czego efektem byłaby zmiana statusu gminy Łomazy z wiejskiej na miejsko-wiejską.

Reklama

Mieszkańcy gminy odpowiadali na pytanie: „Czy jest Pan/Pani za nadaniem miejscowości Łomazy statusu miasta?” poprzez osobistą deklarację złożoną w ankiecie konsultacyjnej. W trakcie trwania konsultacji społecznych 22 marca 2023 r. odbyło się spotkanie informacyjne w remizie w Łomazach Wójta oraz Radnych Gminy z mieszkańcami, podczas którego udzielono odpowiedzi na pytania, a także odbyła się dyskusja.

W konsultacjach społecznych wzięło udział  955 mieszkańców z 4042 uprawnionych, tj. 23,63%, z czego:

503 mieszkańców gminy oddało głos popierający, co stanowi 52,67% ogółu.

416 mieszkańców gminy wyraziło sprzeciw, co stanowi 30,44% ogółu.

31 mieszkańców wstrzymało się, a 5 oddało głos nieważny.

W miejscowości Łomazy w konsultacjach społecznych wzięło udział 459 osób, co stanowi 33,45% wszystkich uprawnionych.

Za nadaniem miejscowości Łomazy statusu miasta opowiedziało się 188 osób, co stanowi 40,96%, przeciw 265 osób, co stanowi 57,73%. Wstrzymało się 5 osób – 1,09% oraz 1 głos nieważny, co stanowi 0,22%.

Mimo nieznacznej większości głosów mieszkańców za zmianą statusu, 27 marca 2023 r. Radni Gminy Łomazy na wspólnym posiedzeniu Komisji Rady Gminy zdecydowali o zakończeniu procedury konsultacyjnej i nieskładaniu wniosku do wojewody Lubelskiego. Rada Gminy uwzględniła brak przeważającej akceptacji inicjatywy mieszkańców miejscowości Łomaz - czytamy na stronie Urzędu Gminy Łomazy

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy