Reklama

Bialski rynek pracy potrzebuje innowacyjności

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Bialski rynek pracy potrzebuje innowacyjności - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Informacje bialskie Z Ewą Koziarą, dyrektor Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży OHP w Białej Podlaskiej rozmawiamy o zbliżających się Targach Pracy i Edukacji oraz innowacyjności na bialskich rynku pracy

Reklama

Jesteśmy chwilę przed kolejną edycją Targów Pracy i Edukacji. Jaka jest myśl przewodnia wydarzenia?

Targi Pracy i Edukacji były organizowane przez Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży OHP w Białej Podlaskiej systematycznie od lat. Przed epidemią organizowaliśmy targi w miastach powiatowych - Białej Podlaskiej, Radzyniu Podlaskim i Parczewie. W tym roku po dwuletniej przerwie spowodowanej epidemią covid organizujemy targi ponownie w Białej Podlaskiej. Zaprosiliśmy firmy z całego terenu działania Centrum Edukacji i Pracy, ale również z Lublina, czy Białegostoku. Myślą przewodnią targów jest innowacyjność firm, współpraca biznesu i nauki. Zwracamy się do uczelni wyższych z prośbą żeby opowiedzieli, jak współpracują z przedsiębiorcami, jaki nauka i osiągnięcia techniczne mają wpływ na to co dzieje się w polskich przedsiębiorstwach. Rzadko która firma jest w stanie stworzyć projekt innowacyjny bez współpracy z uczelnią. Liczymy na nawiązanie współpracy pomiędzy firmami i uczelniami, zaprosiliśmy uczelnie z Lublina, Siedlec, Warszawy i Białegostoku. 

Targi są również miejscem na spotkanie z potencjalnymi pracodawcami...

- Pierwotna idea targów była taka, że będzie to miejsce, gdzie potencjalny pracodawca spotka się z pracownikiem. Rynek pracy jest dynamiczny, cały czas się zmienia. Mamy w programie bogatą ofertę pracy. Będzie możliwość nawiązania bezpośrednich kontaktów. Dla nas targi to też promocja rynku pracy. Rynek się zmienia, są nowe potrzeby i oczekiwania. W tym roku po raz pierwszy organizujemy targi przy współpracy z Powiatowym Urzędem Pracy i Akademią Bialską. Mówi się o zawodach przyszłości, o tym, że firmy jeśli chcą w tej przyszłości prosperować, to muszą również iść z duchem czasu.

- Na targach zobaczymy wielu gości...

Tak. Między innymi patronatem honorowym tegoroczne targi objął pan Adam Abramowicz, rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorców. Podczas targów będzie stoisko Biura Rzecznika. Przedsiębiorcy będą mogli powiedzieć o swoich problemach, które wynikły w ostatnim czasie. Będą też dwa wykłady o propozycjach systemowych zmian dla przedsiębiorców - dziesiątka rzecznika. Pan Marek Woch, dyrektor generalny biura rzecznika będzie mówił o projekcie zmian przepisów w zakresie kształcenie zawodowego. Zaplanowaliśmy też  drugie spotkanie Rzecznika z przedsiębiorcami, dyrektorami szkół ponadpodstawowych i nauczycielami zawodu na temat zmian systemowych w kształceniu zawodowym.

Czy na bialskim rynku potrzebna jest innowacyjność?

- Rynkowi pracy potrzebna jest innowacyjność. Mamy regiony, gdzie innowacyjność mierzona jest realizacją projektów unijnych. Innowacyjność doczekała się wielu, wielu definicji. Dla mnie jest to po prostu coś nowego, coś co usprawni funkcjonowanie, otworzy nowe przestrzenie aktywności gospodarczej czy edukacyjnej. Nowe czasy niosą nowe wyzwania. Jeśli przedsiębiorcy będą chcieli utrzymać się na rynku, są skazani na innowacyjność

 

 

Targi Pracy odbędą się 21 października w hali sportowej Akademii Bialskiej Nauk Stosowanych im. Jana Pawła II w Białej Podlaskiej.To wydarzenie ukierunkowane na zapoznanie z potrzebami i możliwościami lokalnego polskiego rynku pracy oraz wymiany doświadczeń.

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy