Reklama

Anna Jakuszko prezesem terespolskiego klubu

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Anna Jakuszko prezesem terespolskiego klubu - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Informacje bialskie W Klubie Piłkarskim Granica Terespol zmieniły się władze. Na ich czele stanęła Anna Jakuszko, młoda i energiczna osoba.

Reklama

Już od kilku lat w klubie panował kryzys, brakowało funduszy, najlepsi zawodnicy odeszli do innych drużyn. W 2019 r. Granica Terespol spadła z Klasy Okręgowej do Klasy A. Groziło, że wegetujący klub przestanie istnieć. Współpraca między klubem a burmistrzem nie układała się najlepiej. Od trzech lat młodzi wzywali do zmiany klubowych władz.

W czwartek podczas walnego posiedzenia z udziałem około 40 członków klubu zgłoszono 9 kandydatów do siedmioosobowego zarządu. Nowy, zupełnie zmieniony skład zarządu wybrał po raz pierwszy w historii KP Granica na prezesa kobietę. Została nim Anna Jakuszko, żona piłkarza terespolskiej drużyny.

 

Wcześniej mogliśmy ją widzieć biegającą w Klubie Biegacza Szuracz Terespol.

- Już od roku zawodnicy namawiali mnie, abym zaangażowała się w działalność naszej Granicy. Chcę wraz z pozostałymi członkami zarządu przywrócić dobrą atmosferę w klubie i drużynie. Zarząd nie ma dla kogo działać jeśli nie ma piłkarzy - musimy zrobić wszystko, aby zasilić naszą kadrę nowymi zawodnikami. Będziemy zachęcać młodych do wspólnej gry. Liczymy na to, że wsparcie władz miasta oraz kibiców oddanych klubowi pomoże nam z energią ruszyć do przodu. Mam nadzieję na powrót naszej drużyny do ligi okręgowej – mówi nowa pani prezes, która biega już tylko rekreacyjnie – każda aktywność fizyczna jest potrzebna w życiu, dzięki niej wzrasta wiara we własne możliwości, wpływa na nasze dobre samopoczucie i odpowiednie funkcjonowanie umysłu, pomaga nam wbiegać na "zdrowe ścieżki" – podkreśla Anna Jakuszko.

 

Jacek Danieluk, terespolski burmistrz, z nadzieją obserwuje zmiany w klubie.

- Wreszcie w Granicy zwycięży sport, a nie polityka, którą chciały uprawiać poprzednie władze. Cieszę się, że znany społecznik, pani Anna Jakuszko, może wpłynąć na to, aby w klubie zapanował zdrowy rozsądek. Obiecujemy pomoc, chcemy by także dzieci mogły tam kopać piłkę i przybywało terespolskich zawodników – zapowiada burmistrz.

 

 

Nowy skład zarządu Klubu Piłkarskiego Granica Terespol na czteroletnią kadencję:
prezes - Anna Jakuszko
wiceprezes - Arkadiusz Dawidziuk
sekretarz - Jarosław Szamuk
członkowie - Paulina Malczuk, Artur Trochimiuk, Józef Danieluk, Piotr Zaremba

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy