reklama
reklama

Koronawirus: Jak Lubelskie radzi sobie z pandemią? Wojewoda o sytuacji

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Pixabay - zdjęcie ilustracyjne

Koronawirus: Jak Lubelskie radzi sobie z pandemią? Wojewoda o sytuacji - Zdjęcie główne

Jak wygląda sytuacja w związku z pandemią? Wojewoda o szczegółach | foto Pixabay - zdjęcie ilustracyjne

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Z LublinaWojewoda lubelski poinformował o sytuacji w związku z pandemią w regionie. Zaznaczył, że odnotowywane są spadki liczb zakażeń i hospitalizacji. - Szczyt czwartej fali koronawirusa w województwie lubelskim za nami - oznajmił wojewoda.
reklama

Wojewoda lubelski odniósł się do trwającej czwartej fali pandemii koronawirusa. Poinformował jak wygląda sytuacja w województwie lubelskim, które przez dłuższy czas było w czołówce regionów, które odnotowywały największe dzienne liczby zakażeń. 

- Szczyt czwartej fali koronawirusa w województwie lubelskim za nami - oznajmił wojewoda Lech Sprawka w trakcie czwartkowej (9 grudnia).

Wyjaśnił, że  w ujęciu procentowym tydzień do tygodnia w czwartek w Lubelskiem spadek zakażeń o 17,62 proc.

reklama

- Od niedzieli (5.12) odnotowujemy dosyć znaczące spadki, licząc tydzień do tygodnia. Dzisiaj ten spadek jest troszeczkę mniejszy, niemniej jednak średnia tygodniowa będzie zbliżona do ok. minus 25. Jest to już dosyć znaczący spadek. Jeżeli ta tendencja się utrzyma i omikron (nowy wariant koronawirusa - przyp.red.) nie namiesza, to przed Świętami Bożego Narodzenia poziomy zakażeń będziemy mieć na stosunkowo niskim poziomie - mówił Sprawka.

reklama

Najwyższy wskaźnik zakażeń na 100 tysięcy mieszkańców odnotowano w Lublinie i jest to 55,9. Z kolei najniższy, bo 10,9 jest w powiecie janowskim. W innych powiatach są to takie dane jak: powiat ziemski lubelski - 46,6, powiat chełmski i powiat radzyński - 42,2, powiat hrubieszowski - 40,8, powiat tomaszowski - 40,6, Zamość - 36, powiat ziemski zamojski - 34,6, powiat biłgorajski - 29,6, powiat parczewski - 20, krasnostawski - 20,3, włodawski - 20,7, bialski - 21,5. Wojewoda podkreślił, że analizując te dane można stwierdzić, że ma miejsce teraz coś w rodzaju epidemii wyrównawczej, bo tam, gdzie są najwyższe wskaźniki, na początku czwartej fali było najmniej zachorowań.

reklama

Z kolei w przypadku liczb hospitalizowanych pacjentów z COVID-19, odnotowywany jest systematyczny spadek. W czwartek o 9.00 było 1509 zajętych łóżek, a łącznie dla pacjentów zakażonych przygotowanych jest ich 2184. Przykładowo, dzień wcześniej było zajętych o 41 łóżek więcej. Natomiast łóżek respiratorowych zajętych jest 132 (ogółem jest 205), czyli mniej o 7. Zaś dzieci hospitalizowanych jest ok. 20.  - W dalszym ciągu są to wysokie poziomy hospitalizacji - zaznaczył wojewoda.

reklama

Wojewoda wydał też kolejne decyzje o tzw. odmrożeniu łóżek, by były dostępne miejsca dla pacjentów z innymi schorzeniami niż koronawirus. Dlatego zostanie "odmrożonych" 10 łóżek w szpitalu przy al. Kraśnickiej w Lublinie, 10 łóżek dziecięcych w szpitalu im. Jana Bożego w Lublinie, 22 w szpitalu w Białej Podlaskiej, a tuż przed świętami 27 w szpitalu w Rykach.

reklama
reklama
Artykuł pochodzi z portalu lublin24.pl. Kliknij tutaj, aby tam przejść.
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama