Reklama

Zima nie przeszkodziła drogowcom w budowie autostrady A2

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: GDDKiA

Zima nie przeszkodziła drogowcom w budowie autostrady A2 - Zdjęcie główne

foto GDDKiA

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Informacje bialskie Pomimo przerwy zimowej, którą wykonawcy mają zapisaną w kontraktach, trwają prace nad autostradą A2 na wschód od Warszawy

Reklama

Pomiędzy obwodnicą Mińska Mazowieckiego a Siedlcami oraz na odcinku Swory - Biała Podlaska prowadzone są roboty w terenie. Trwają jeszcze postępowania administracyjne w sprawie wydania decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej  dla trzech odcinków pomiędzy Siedlcami a Sworami. Budowę fragmentu A2 na odcinku Mińsk Mazowiecki - Siedlce podzielono na trzy odcinki realizacyjne. Na dwóch z nich, Kałuszyn - Groszki i Gręzów - Siedlce, od grudnia 2021 r. trwają roboty.

Dla trzeciego, Groszki - Gręzów, w grudniu 2022 r. GDDKiA uzyskało decyzję ZRID. Wykonawca prowadzi wycinkę drzew i wykonuje palowanie pod obiekty inżynierskie.  Na pozostałych odcinkach wykonawcy prowadzą zaawansowane prace związane z budową nasypów drogowych dla trasy głównej i dróg serwisowych. Okres zimowy wymaga szczególnego zwrócenia uwagi na dotrzymanie reżimu technologicznego. Wykonywane są m.in.: zbrojenie, deskowanie, betonowanie, fundamentowanie. Ponadto budowane są zbiorniki retencyjne, kanalizacja, przebudowywane są również kolizje z istniejącą siecią podziemną.

Trwają zaawansowane prace

W kwietniu 2021 r. podpisano umowy na cztery odcinki A2 od Siedlec do Białej Podlaskiej. Dla trzech z nich, pomiędzy węzłem Siedlce Zachód a miejscowością Swory, trwają postępowania administracyjne w Urzędzie Wojewódzkim w Warszawie.

- Szacujemy, że na przełomie I i II kwartału 2023 r. otrzymamy decyzje ZRID, co umożliwi wykonawcom rozpoczęcie robót w terenie - informuje GDDKiA.

Dla czwartego odcinka, Swory - Biała Podlaska, 16 września ubiegłego roku wojewoda lubelski wydał decyzję ZRID, dzięki czemu można było przekazać wykonawcy plac budowy. Obecnie realizowane są prace ziemne i odwodnieniowe na trasie głównej. W zakresie obiektów mostowych prowadzone są roboty zbrojeniowe, palowanie, betonowanie ław fundamentowych i słupów. Ponadto budowany jest zbiornik retencyjny, prowadzone są prace melioracyjne. Przebudowywane są kolizje z sieciami podziemnymi. Z kolei we wrześniu 2021 r. GDDKiA podpisało umowę na wykonanie projektu budowlanego i uzyskanie niezbędnych decyzji umożliwiających realizację robót w terenie dla przedłużenia A2 od węzła Biała Podlaska do granicy państwa z Białorusią w Kukurykach. W Lubelskim Urzędzie Wojewódzkim toczy się postępowanie związane z uzyskaniem decyzji ZRID. Kolejnym etapem, po wydaniu decyzji ZRID, będzie przygotowanie materiałów do przetargu i ogłoszenie postępowania na realizację inwestycji.

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy