Naczelnik gabinetu prezydenta Wojciech Sosnowski poinformował nas, że tradycyjnie w Urzędzie Miasta rozdano mieszkańcom kilkaset flag narodowych. Już w czwartek z okolicznościowym koncertem wystąpiły Zespół Pieśni i Tańca Podlasie oraz Zespół Pieśni i Tańca "Podlasiacy".
W piątek wykład "Lata 20..., lata 30... Biała w XX-leciu międzywojennym" w Muzeum Południowego Podlasia wygłosiła Iwona Maksymiuk. Była możliwość obejrzenia starych fotografii przedstawiających Białą Podlaską z omawianych lat.
W ostatnich dniach zorganizowano Rajd Rowerowy "Bialski Szlak Niepodległości" i Bieg Niepodległości oraz turniej szachowy. Jak co roku w Narodowe Święto Niepodległości wielu bialczan uczestniczyło w mszy świętej w intencji Ojczyzny w kościele Narodzenia Najświętszej Maryi Panny, po której nastąpił przemarsz na plac Wolności, gdzie odbyły się oficjalne uroczystości. Po południu przy ul. Pileckiego uroczyście odsłonięto mural Rotmistrza Witolda Pileckiego.
12 listopada o godzinie 18 zacznie się koncert uczniów Zespołu Szkół Muzycznych I i II stopnia im. F. Chopina oraz dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 9 im. Świętej Jadwigi Królowej. Wydarzeniu towarzyszyć będzie występ "Teatru Słowa".
Zdj. Już na początku listopada wielu bialczan stawiało znicze przy pomniku nagrobnym na bialskim cmentarzu katolickim z 1925 r., wykonanym z głazów polnych. Jest to grób 11. poległych oraz 6. zmarłych od ran żołnierzy, którzy w nocy z 4 na 5 lutego 1919 r. stoczyli bitwę z Niemcami. Widnieje tam napis "Poległym pod Kobylanami bohaterom w walce z Niemcami o niepodległość Ojczyzny 1919 r."
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.