Reklama

W Terespolu ruszyło budownictwo mieszkaniowe

Opublikowano:
Autor:

W Terespolu ruszyło budownictwo mieszkaniowe - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Informacje bialskie Terespolski Urząd Miasta przesuwa na przyszły rok zakończenie budowy bloku komunalnego. Pojawiło się kilka zapowiedzi inwestycji mieszkaniowych.

Reklama

Już podczas wykopów rozpoczynających budowę wielorodzinnego budynku komunalnego przy ul. Piłsudskiego w czerwcu 2021 r. natrafiono na kulisty zbiornik z żelbetonowym dnem. Wydawało się, że inwestycja zostanie zablokowana na dłuższy czas. Na szczęście, prawie półtora roku temu architekci jednak znaleźli rozwiązanie, aby nie przerywać inwestycji, lecz odpowiednio usunąć i wykorzystać ten metalowy obiekt, który prawdopodobnie był utajnionym zbiornikiem retencyjnym na wodę pitną. Pech jednak nie opuszcza tej budowy.

Budynek komunalny miał zostać oddany w obecnym roku, lecz jak informuje nas Jacek Danieluk, terespolski burmistrz, konieczne stało się przesunięcie finału.

- W związku z dużą inflacją wykonawca inwestycji zwrócił się do nas z żądaniem dopłacenia 1,047 mln zł. Sprawa trafiła do Prokuratorii Generalnej, gdzie biegli badają zasadność roszczenia i następnie w trybie konsensualnym sąd zakończy sprawę. Wcześniej postanowiliśmy o podpisaniu aneksu dotyczącego przesunięcia terminu zakończenia budowy do końca czerwca 2023. – wyjaśnia burmistrz.

UM zbiera podania od osób ubiegających się o zamieszkanie w tym bloku.

- Dotychczas złożono do urzędu 89 podań (mieszkań jest 32). Jednym z kryterium będzie możliwość zapłacenia przez lokatora czynszu ok. 9 zł/mkw. Istotna też stanie się dbałość o dotychczasowe mieszkanie – ujawnia Jacek Daniluk.

W Terespolu trwają także wstępne przygotowania do budowy 32-mieszkaniowego bloku przy ul. Wspólnej w ramach Społecznej Inicjatywy Mieszkaniowej. Do UM wpłynął harmonogram zakładający przygotowanie projektu w 2023 r. i zakończenie budowy w 2025 r. Prawdopodobnie wynajmowane lub sprzedawane mieszkania będą tańsze od komercyjnych, gdyż planowane jest dofinansowanie tych inwestycji do 60 proc. z różnych źródeł.

Na stronie internetowej terespolskiego Urzędu Miasta ukazały się informacje o przygotowywaniu inwestycji mieszkaniowej przez firmę z Białegostoku. Inwestor sonduje, czy będą chętni na kupno mieszkania w sąsiedztwie magistratu, pomiędzy ulicami Czerwonego Krzyża i Wojska Polskiego. Przy ul. Sienkiewicza stoi już prawie wykończony prywatny wielorodzinny budynek. Jak dowiedzieliśmy się w UM, przy ul. Łąkowej inny inwestor zaś przygotował dla klientów ofertę zespołu jednorodzinnych budynków mieszkalnych oraz zamierza wznieść kilkanaście podobnych budynków prawdopodobnie przy rynku.Burmistrz nie kryje zadowolenia, że dzięki wielu podobnym inwestycjom miasto będzie powiększać liczbę mieszkańców.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy