Reklama

Powiat bialski: Coraz bliżej utworzenia społecznej inicjatywy mieszkaniowej. Powstaną nowe mieszkania?

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Krajowy Zasób Nieruchomości

Powiat bialski: Coraz bliżej utworzenia społecznej inicjatywy mieszkaniowej. Powstaną nowe mieszkania? - Zdjęcie główne

foto Krajowy Zasób Nieruchomości

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Informacje bialskie Są plany powołania kolejnej na lubelszczyźnie Społecznej Inicjatywy Mieszkaniowej. Podczas spotkania Prezes Krajowego Zasobu Nieruchomości Arkadiusz Urban oraz przedstawiciele 15 gmin z regionu podpisali akt potwierdzający wolę utworzenia spółki.

Reklama

Chęć przystąpienia do nowego SIM-u wyraziło 10 gmin z powiatu bialskiego (Janów Podlaski, Kodeń, Konstantynów, Łomazy, Piszczac, Rokitno, Rossosz, Sławatycze, Sosnówka, Tuczna), 4 gminy z powiatu radzyńskiego (Borki, Komarówka Podlaska, Radzyń Podlaski – gmina miejska, Radzyń Podlaski – gmina wiejska) oraz miasto Parczew.

- Bardzo się cieszymy, że ta kolejna, wychodząca poza pierwszą trzydziestkę Społeczna Inicjatywa Mieszkaniowa, będzie miała miejsce tutaj, w województwie lubelskim. (…) Dzisiaj mamy 350 gmin w 30 SIM-ach. Takich inicjatyw jak dzisiejsza mamy obecnie ok. 8-10 w drodze, więc liczymy na to, że już wkrótce Społecznych Inicjatyw Mieszkaniowych będzie 40, co pewnie przełoży się na kolejne 100 gmin, a tym samym będzie to coraz bliżej 1/4 wszystkich gmin w Polsce. Docelowo potencjał programu oceniamy na co drugą gminę w Polsce – mówi prezes  Krajowego Zasobu Nieruchomości Arkadiusz Urban.

 

 

Senator Grzegorz Bierecki uważa projekt za "rewolucyjny"

Kiedy spotkaliśmy się z panem prezesem (Urbanem, red.) w Warszawie, dowiedzieliśmy się, że SIM ma sens, jeśli wybudujemy co najmniej 1000 mieszkań. Zacząłem wówczas zastanawiać się czy rzeczywiście mamy aż takie potrzeby. Wygląda na to, że będzie więcej niż 1000 mieszkań, a więc będzie to jeden z lepszych, większych SIM-ów – podkreślił senator

Krajowy Zasób Nieruchomości zaangażowany jest w 33 spółkach, z czego 30 stanowią Społeczne Inicjatywy Mieszkaniowe, do których przystąpiło już przeszło 350 gmin.

 Większość spółek została powołana pod koniec 2021 roku i w I połowie 2022 roku czyli w ciągu ostatniego i zarazem pierwszego roku istnienia programu.  Obecnie program obejmuje budowę co najmniej 30 tys. mieszkań. Do końca 2022 roku SIM-y powinny osiągnąć poziom 4 tys. mieszkań w ramach 56 pozwoleń na budowę. KZN zakłąda, że do końca 2023 roku w realizacji będzie ok. 9,5 tys. mieszkań w wyniku 112 prawomocnych pozwoleń na budowę.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy