Reklama

Biała Podlaska: Minister Edukacji przywiózł kasę. Na budowę sali sportowej (WIDEO)

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Ministerstwo Edukacji i Nauki

Biała Podlaska: Minister Edukacji przywiózł kasę. Na budowę sali sportowej (WIDEO) - Zdjęcie główne

foto Ministerstwo Edukacji i Nauki

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Informacje bialskie Przemysław Czarnek odwiedził Społeczną Szkołę Podstawową im. Henryka Sienkiewicza w Białej Podlaskiej. Podczas wizyty wręczył symboliczny czek na kwotę 2 mln zł na budowę Sali sportowej

Reklama

Jak informuje Ministerstwo Edukacji, szkoły samorządowe w ciągu ostatnich 12 miesięcy pozyskały 5,2 mld zł na inwestycje, a Szkoły stowarzyszeniowe, społeczne i katolickie nie otrzymywały wcześniej takiego wsparcia finansowego z budżetu państwowego. 

Ministerstwo przeznaczyło 100 mln zł na inwestycje w szkołach niesamorządowych oraz 40 mln zł na inwestycje przy stowarzyszeniach, które działalność edukacyjną wspomagają.

– Zmieniliśmy w tym roku przepisy ustawy, dzięki którym można ustanawiać programy inwestycyjne dla szkół niesamorządowych. Dzięki temu w tym roku zaasygnowaliśmy w budżecie państwa kwotę 140 mln zł – dodał minister Przemysław Czarnek.

Zapowiedział jednocześnie kontynuację wsparcia dla szkół nie samorządowych:

– Działania na rzecz inwestycji w oświacie będą kontynuowane. W polskich szkołach niesamorządowych uczy się 100 tys. dzieci, które potrzebują odpowiednich warunków do uczenia się i wzrastania.

Szef MEiN wskazał, że dzięki przekazanym środkom w kwocie 2 mln zł  Społecznej Szkole Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza możliwa będzie budowa sali sportowej i wyposażenie jej w niezbędny sprzęt:

– Wasza szkoła ma świetnie wyniki w nauce, a dzięki tej inwestycji będzie mogła mieć coraz lepsze wyniki w różnych dyscyplinach sportowych. Potrzebujecie sali gimnastycznej i zaplecza sportowego – dodał minister. 

Społeczna Szkoła Podstawowa im. Henryka Sienkiewicza w Białej Podlaskiej została założona przez Podlaskie Stowarzyszenie „Dobra Szkoła” w 2012 r. jako szkoła katolicka. W placówce uczy się 249 uczniów. Stowarzyszenie realizuje wiele inicjatyw społecznych i kulturalnych: organizuje koncerty, przedstawienia, musicale, które promują wartości chrześcijańskie i patriotyczne. W ramach szkoły działa się klub piłkarski, który ma na swoim koncie liczne osiągnięcia sportowe.W roku szkolnym 2021/2022 szkoła uczestniczyła w przedsięwzięciu MEiN „Poznaj Polskę”, otrzymując 20 tys. zł na organizację wycieczek szkolnych, oraz w programie „Laboratoria Przyszłości”, pozyskując 60 tys. zł na zakup sprzętu i doposażenia pracowni informatycznej.

ZOBACZ WIDEO :

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy