reklama
reklama

Przeprowadzka na 30-lecie parku krajobrazowego

Opublikowano:
Autor:

Przeprowadzka na 30-lecie parku krajobrazowego - Zdjęcie główne

Janowski Oddział Zespołu Lubelskich Parków Krajobrazowych prowadzi urozmaiconą działalność edukacyjną. W czerwcu zorganizował Paradę Bociana z parkami krajobrazowymi woj. lubelskiego w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Konstantynowie

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Informacje bialskieW sierpniu nastąpiła zmiana siedziby janowskiego oddziału Zespołu Lubelskich Parków Krajobrazowych. Dla uczczenia jubileuszu 30-lecia Parku Krajobrazowego "Podlaski Przełom Bugu" zorganizowano w niedzielę 30-kilometrowy rajd rowerowy.
reklama

Oddział Zespołu Lubelskich Parków Krajobrazowych w Janowie Podlaskim przeniósł swoje biuro do budynku Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego w Białej Podlaskiej (ul. Warszawska 14).

Dyrektor Zespołu Lubelskich Parków Krajobrazowych w Chełmie Paweł Łapiński poinformował nas, że zmiana siedziby oddziału nastąpiła wskutek złych warunków biurowych, jakie zaoferowano ZLPK w Janowie Podlaskim.

W kamienicy czynszowej panowała wilgoć i grzyb. W piwnicy woda sięgała łydek. Z kanalizacji dolatywał smród. Kamienica była opalana węglem, mieszkańcy byli rozgoryczeni, że nasz wkład był mniejszy niż ich, gdyż korzystaliśmy z lokalu tylko przez kilka godzin – dyrektor wyjaśnił przyczyny odejścia z Janowa Podlaskiego.

Zaznaczył, iż akurat w bialskim budynku Urzędu Marszałkowskiego na końcu szerokiego korytarza wygospodarowano pomieszczenia na rzecz oddziału ZLPK. Paweł Łapiński podkreślił, iż bialskie biuro janowskiego oddziału obsługuje nie tylko Park Krajobrazowy "Podlaski Przełom Bugu", ale także Łukowski Obszar Chronionego Krajobrazu, Nadbużański Obszar Chronionego Krajobrazu oraz Radzyński Obszar Chronionego Krajobrazu.

reklama

Obecnie mamy lepszy dojazd do obszarów poza pow. bialskim oraz dobre warunki BHP w biurze – podsumował dyrektor.

Nie ukrywał zadowolenia z zorganizowania rajdu na 30-lecie Parku Krajobrazowego "Podlaski Przełom Bugu". Trasę ok. 35 km wyznaczono z postojami w Muzeum Wódek i Likierów Ratyfikacji Cieleśnica, w dolinie na skraju wsi Derło, przy cmentarzu z okresu I wojny światowej w Zaczopkach. 

Po poczęstunku Koła Gospodyń Wiejskich w świetlicy w Zaczopkach rowerzyści zakończyli trasę w słynnym Sanktuarium Męczenników Podlaskich w Pratulinie.

reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama