Reklama

Powiat bialski: Zbudują nowoczesne Gminne Centrum Kultury i Sportu 

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: AMN Projekt - Andrzej Nowakowski, Kielce.

Powiat bialski: Zbudują nowoczesne Gminne Centrum Kultury i Sportu  - Zdjęcie główne

foto AMN Projekt - Andrzej Nowakowski, Kielce.

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Informacje bialskie W poniedziałek została zawarta umowa na zaprojektowanie i wybudowanie w Kobylanach (gm. Terespol) obiektu Gminnego Centrum Kultury i Sportu

Reklama

 W pobliżu  malowniczego zbiornika retencyjnego Konsorcjum z Białej Podlaskiej: PNB Budownictwo Sp. z o.o. i PNB Paweł Niczyporuk Budownictwo wykona za 17, 84 mln zł okazały budynek GCKiS. W obiekcie o pow. ponad 2 tys.m² powstaną: wielofunkcyjna sala widowiskowo - konferencyjna ze sceną wewnętrzną oraz siedziba Gminnego Centrum Kultury z biblioteką, salami prób, pracowniami, magazynami sprzętu i strojów, a także studiem nagrań. 
   

 Zlokalizowana będzie tam również część hotelowa, zaplecze kuchenne i zaplecze sanitarne. Budynek wyposażony będzie m.in. w instalację wentylacyjną z rekuperacją (z odzyskiem ciepła), klimatyzację, instalację fotowoltaiczną połączoną z magazynem energii i agregatem prądotwórczym. Obok znajdzie się scena zewnętrzna (plenerowa) z widownią w postaci trybun zamontowanych na podwyższonym nasypie ziemnym. Powstanie nawet instalacja gromadzenia i wykorzystywania deszczówki z systemem nawadniania terenów zielonych.

 - Termin wykonania zadania wynosi 30 miesięcy licząc od dnia zawarcia umowy. Jeśli wykonawca będzie mógł zgodzimy się na przyśpieszenie budowy. Na 2023 r. przeznaczyliśmy na tę inwestycję 10 mln zł, możemy jednak przekazać więcej, gdy zostaną wykonane dodatkowe roboty – mówi Krzysztof Iwaniuk, wójt gm. Terespol.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy