reklama
reklama

Gwiazdy nie zawiodły, zachwycały!

Opublikowano:
Autor:

Gwiazdy nie zawiodły, zachwycały! - Zdjęcie główne

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Informacje bialskiePodczas 23. Międzynarodowego Podlasie Jazz Festival pierwsze skrzypce grali... saksofoniści, a widownię oczarowały wokalistki. Zorganizowano aukcję charytatywną plakatów i portretów muzyków oraz płyt na rzecz powodzian.
reklama

Imprezę rozpoczął koncert poświęcony pamięci Jana Ptaszyna Wróblewskiego, który rok temu gościł też na bialskim festiwalu i wielokrotnie koncertował w Białej Podlaskiej.

Już w 1997 r. zaprosiłem Jana Ptaszyna na powołanie Bialskopodlaskiego Stowarzyszenia Jazzowego. Było kilka wspólnych koncertów. Zażarło. Wiele razy koncertowaliśmy, nagraliśmy wspólną płytę – wspominał dyrektor i twórca festiwalu, Jarek Michaluk prowadzący Jazz Trio, które tym razem wystąpiło razem z wybitnym saksofonistą Adamem Wendtem. Grali utwory nieodżałowanego Jana Ptaszyna Wróblewskiego i Jarka Michaluka.

Wydarzeniem tego wieczoru był koncert kwintetu wibrafonisty Irka Głyka, ze względu na udział jego córki Kingi Głyk, gitarzystki basowej znanej ze światowych uznanych festiwali. Jej album "Real Life" z wirtuozerską grą na basie jest brany pod uwagę przy prestiżowej nagrodzie Grammy.

reklama

Córka włóczy się po świecie. Udało się ją złapać – wyznał jej ojciec, który też mógł się pochwalić całym zgranym składem z m.in. kubańskim wirtuozem klarnetu i saksofonu Joaquinem Sosą. Jak zawsze, wdzięczna i ambitna bialska publiczność zauroczona energetyczną muzyką dopominała się o bisowanie. 

Podczas drugiego dnia festiwalu była rekordowa frekwencja. Publiczność wypełniała nawet balkony w gościnnej auli Filii AWF, ta uczelnia zatem wzbogaca kulturę Białej Podlaskiej. Z żywą reakcją jazzfanów spotkał się polsko-izraelsko-węgierski zespół Grzech Piotrowski Quintet. Walczący o pokój na świecie saksofonista Grzech Piotrowski zadbał o swoje eksperymenty koncertowe, szczególnie zachwycała widownię oryginalna wokalistka i wiolonczelistka Tamara Behler.

reklama

Wielu widzów trafnie przybyło podziwiać niezwykły występ gwiazdy wieczoru, czyli wokalistki Anny Marii Jopek, która była gościem specjalnym kwintetu wybitnego trębacza Piotra Wojtasika – on też potwierdził, że zasadnie otrzymywał cenione nagrody – Fryderyki. W kolejnym kwintecie dzielnie też towarzyszył trąbce saksofonista Marcin Kaletka.

 W przerwie między koncertami dyrektor Jarek Michaluk i prowadzący festiwal Marcin Kusy, dziennikarz radiowej Jedynki, przeprowadzili aukcję gadżetów i pamiątek jazzowych, plakatów i płyt. Jedna z fanek jazzu zapłaciła nawet 650 zł za portret fotograficzny Ptaszyna. W sumie uzbierano 3,5 tys. zł. 

Pieniądze przekażemy Polskiej Akcji Humanitarnej, aby zakupiła nowe lodówki powodzianom – powiedział nam Jarek Michaluk.

reklama

Zdj. Na licytacji na rzecz powodzian były m.in. plakaty, kubki i płyty. Ze względu na ograniczony czas na przerwie nie wszystkie pamiątki i gadżety znalazły nabywców

Zdj. Jazz Trio & Adam Wendt rozpoczęli festiwal poświęcając swój występ oddaniu hołdu Janowi Ptaszynowi Wróblewskiemu.

reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama