Reklama

Reklama

Centrolewica zapuszcza korzenie nad Krzną

Opublikowano: sob, 19 gru 2020 11:14
Autor:

Centrolewica zapuszcza korzenie nad Krzną - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Informacje bialskie Poseł Riad Haidar utworzył w Białej Podlaskiej pierwsze w Lubelskiem koło partii Inicjatywa Polska. Jego współpracownicy są na kierowniczych stanowiskach w spółkach miejskich.

Reklama

Na inaugurację działalności nowej struktury Inicjatywy Polskiej przyjechała przewodnicząca tej partii, posłanka Barbara Nowacka oraz jej kolega partyjny, poseł Dariusz Joński. Podczas konferencji prasowej wystąpili obok gospodarza, Riada Haidara, który obwieścił, że w mieście i w powiecie powstaje nowa formacja polityczna.

 

– Wiadomo, że struktury lewicowe w Białej Podlaskiej przestały istnieć. Wielu obywateli nie ma przekonania do ugrupowań o charakterze czysto liberalnym. Dlatego jesteśmy tu – podkreślił parlamentarzysta. To właśnie po jego odejściu z SLD doszło do zaniku bialskiej działalności lewicowej.

 

Założycielka i liderka partii Barbara Nowacka nie ukrywała satysfakcji z pozyskania do swego ugrupowania znanego w kraju lekarza-parlamentarzysty, który został przez polityków i media przyjazne z PO wykreowany na symbol skrzywdzonego przez PiS...

 

– Inicjatywa Polska dostaje dziś silny zastrzyk dzięki mocnemu kołu i fantastycznej postaci Riada Haidara, który znany jest w całej Polsce z tego, jak dba o życie dzieci. Bardzo się cieszymy, że możemy formalnie zacząć współpracę – podkreśliła posłanka.

 

Zaznaczyła z uznaniem, iż w Sejmie będą procedowane pierwsze dotyczące Białej Podlaskiej poprawki posła Haidara do projektu ustawy budżetowej.Wyjaśniła, że dla jej ugrupowania najważniejszymi sprawami będą: sprawiedliwość społeczna i prawa człowieka oraz przyszłość Polski w UE. Już wcześniej Inicjatywa wspierała zbieranie podpisów w sprawie liberalizacji aborcji oraz wprowadzenia w szkołach edukacji seksualnej.

 

– To bardzo ważny dzień. Riad Haidar ze swoją drużyną dołącza do nas. Nieoceniona jest jego wiedza i doświadczenie w trudnym okresie dla Polski, jakim jest pandemia – mówił Dariusz Joński. Podkreślił, że obecnie demaskuje "drugą falę przekrętów" w ochronie zdrowia.

 

Poseł Riad Haidar zapowiedział, że jego bialskie ugrupowanie będzie starało się o wejście do Rady Miasta. Na nasze pytanie o kadry, wskazał jako koordynatora nowego regionu Inicjatywy Polskiej 35-letniego Adama Wiczuka, który jest zarazem dyrektorem biura poselskiego Haidara. Półtora roku temu Wiczuk został prokurentem w miejskiej spółce Zakładu Gospodarki Lokalowej. Kolejnym członkiem bialskiej Inicjatywy jest 33-letni Ernest Jaroszek, w mediach określany jako kolega bialskiego prezydenta. Jaroszek pochwalił się, że podjęto już dwie inicjatywy. Jedna, "globalna", jak to określił, dotyczyła propozycji zmiany ustawy dotyczącej odpowiedzialności za przemoc - chodzi o to, aby ochroną objąć też ofiary ze względu na orientację seksualną. Natomiast lokalna inicjatywa dotyczy popartego ponad 300 podpisami wniosku o zmianę uchwały bialskiej Rady Miasta dotyczącej kart praw rodziny, która – jego zdaniem – dyskryminuje mniejszości seksualne.Na spotkaniu inauguracyjnym nie było prezydenta Michała Litwiniuka, pojawili się jednak niektórzy pracownicy magistratu.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (2)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

  • rok temu | ocena +1 / -1

    Basia

    I bardzo dobrze !!! Masz z tym jakiś problem to do Rydzyka i reszty świty typu Dziwisz iinni.

  • rok temu | ocena +1 / -1

    Gość

    PZPR bis, PO-wraca