Wspomniany projekt realizują Rzecznik Praw Pacjenta i Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia. Ich inicjatywa ma na celu podniesienie standardów opieki medycznej w Polsce oraz promowanie placówek, które stawiają na wysoką jakość świadczonych usług. W imieniu Rzecznika Praw Pacjenta, Bartłomieja Chmielowca, wyróżnienie wręczył Arturowi Koziołowi, dyrektorowi bialskiego szpitala, dyrektor Departamentu Współpracy Jakub Adamski.
- Z ogromną radością i wdzięcznością przyjmuję ten certyfikat. To zaszczyt, ale i zobowiązanie. Naszą misją jest skuteczne leczenie i zapewnienie godnych warunków każdemu pacjentowi - mówił podczas uroczystości Artur Kozioł.
Tylko dwa szpitale w województwie lubelskim otrzymały to wyróżnienie - drugim jest SPZOZ Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji w Lublinie.
- Z dumą informujemy, że nasza placówka dołączyła do elitarnego grona w całej Polsce, które zostały uhonorowane certyfikatem "Wymagaj Jakości". To ogromne wyróżnienie, które potwierdza, że jakość opieki, profesjonalizm personelu oraz troska o każdego pacjenta to nie tylko nasze cele - to codzienna praktyka. Certyfikat "Wymagaj Jakości" to nie tylko symbol - to realny standard, który potwierdza, że możliwe jest prowadzenie nowoczesnego, dobrze zarządzanego szpitala, w którym pacjent zawsze stoi na pierwszym miejscu - podkreślono na profilu bialskiego WszS. Podziękowano też całemu zespołowi szpitala za codzienną pracę i zaangażowanie, za wspólny sukces.
W wydarzeniu obok wspomnianych dyrektorów uczestniczyli: Dariusz Litwiniuk - przewodniczący Rady Społecznej WSzS w Białej Podlaskiej, Dariusz Oleński - zastępca dyrektora szpitala, Cecylia Kiełczewska - naczelna pielęgniarka, dr n. med. Paweł Chwaluk - zastępca dyrektora ds. medycznych oraz dr n. med. Ewa Czeczelewska - pełnomocnik ds. praw pacjenta.
Uczestnictwo w projekcie wymagało spełnienia wielu kryteriów. m.in. realizacji wytycznych Rzecznika Praw Pacjenta w zakresie świadomej zgody pacjenta i monitoringu wizyjnego, prowadzenia rejestru zdarzeń niepożądanych i jedno z najważniejszych - posiadania certyfikatu akredytacyjnego wydanego przez ministra zdrowia i uzyskania dobrego wyniku z przeglądu akredytacyjnego (bialski szpital uzyskał aż 88 punktów).
Bialski certyfikat będzie ważny do 18 kwietnia 2026 roku. W Polsce taki certyfikat posiada około 190 szpitali.
Warto wiedzieć, że Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia odpłatnie przeprowadza procedury oceniające. W przypadku bialskiego WSzS, który liczy 643 łóżka w oddziałach szpitalnych wraz z zakładem opiekuńczo-leczniczym, ta opłata wynosi 95 tys. zł (od szpitali powyżej 800 łóżek - 121 tys. zł).
Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia informuje, że leczenie w szpitalu posiadającym certyfikat akredytacyjny przynosi liczne korzyści. Oprócz pewności co do standardów opieki, pacjenci mogą oczekiwać pełnego profesjonalizmu od personelu medycznego, nowoczesnego wyposażenia oraz dbałości o higienę i bezpieczeństwo opieki nad pacjentem.
Organizatorzy zachęcają szpitale do udziału w projekcie "Wymagaj Jakości" tym, że mają możliwość uzyskania prestiżowych wyróżnień, które są dowodem ich zaangażowania w świadczenie usług na najwyższym poziomie. Poprawiać ma to także reputacje i dawać motywację do ciągłego doskonalenia procedur i standardów opieki, a także pozwala zyskiwać przewagę konkurencyjną na rynku usług medycznych.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.