reklama
reklama

Biała Podlaska: Zasłużeni dla miasta odznaczeni (ZDJĘCIA)

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Informacje bialskieTytuły zostały wręczone w ramach Dni Patrona miasta Biała Podlaska podczas uroczystej sesji Rady Miasta.
reklama

29 września wręczone zostały tytuły "Zasłużony dla Miasta Biała Podlaska" dla Stanisława Polaczuka, Tadeusza Makaruka oraz prof. Mieczysława Adamowicza. Tytuł zasłużonego przypadł również Riadowi Haidarowi, jednak ze względu na obowiązki służbowe nie mógł być obecny na uroczystości. Odbierze tytuł w innym terminie.

Prof. zw. dr hab. inż., dr h.c. Mieczysław Adamowicz

W latach 1965-2008 pracował w SGGW w Warszawie. Od 2000 r. pracuje w PSW im. Papieża Jana Pawła II, obecnie Akademii Bialskiej Nauk Stosowanych im. Jana Pawła II w Białej Podlaskiej na etacie profesora zwyczajnego. Organizator i kierownik specjalności Ekonomia i Zarządzanie, następnie dyrektor Instytutu, a w latach 2013-2019 kierownik Katedry Ekonomiii Zarządzania. Rektor uczelni w latach 2009-2013, a następnie pełnomocnik rektora d.s. nauki i współpracy z zagranicą (2013-2017) oraz ds. nauki i wdrożeń (2017-2019), a także dyrektor Wydawnictwa PSW od 2019 r.

reklama

Redaktor naukowy kwartalnika Economic and Regional Studies/Studia Ekonomiczne i Regionalne, członek rad redakcyjnych szeregu czasopism naukowych, m.in. Wieś i Rolnictwo, Zagadnienia Ekonomiki Rolnej, Polityki Europejskie, Rozprawy Społeczne. Prof. zw. dr hab. inż., dr h.c. Mieczysław Adamowicz zajmował liczne stanowiska, m.in w latach 2000 - 2009 pracował na Uniwersytecie Przyrodniczym w Lublinie, w latach 1988-1992 w Instytucie Rozwoju Wsi i Rolnictwa PAN, jak również ze granicą: Aberdeen University - Szkocja (1998), Kentucky University - USA (1997), Padwa University - Włochy (1990/91), Ball State University - USA (1985), El Minya University - Egipt (1978), Goshen College - USA (1977), Cairo University - Egipt (1966)

 Autor około 700 publikacji, autor i redaktor licznych książek i monografii, współautor podręczników, promotor 41 doktorów i kilkuset magistrów. Był bliskim współpracownikiem śp. rektora PSW prof. zw. dr. hab. Józefa Bergiera. Wspólnie tworzyli fundamenty oraz podstawy rozwoju Państwowej Szkoły Wyższej im. Papieża Jana Pawła II w Białej Podlaskiej. To dzięki nim, przez szereg lat uczelnia wciąż plasuje się na pierwszych miejscach w ogólnopolskich rankingach oświatowych. Praca dydaktyczno-naukowa profesora Mieczysława Adamowicza zaowocowała rozwojem akademickości w Białej Podlaskiej, jako ważnego ośrodka naukowego. Niezwykłe zaangażowanie i wkład pracy Pana Profesora przyczyniło się do rozwoju bialskiego środowiska akademickiego oraz kreowania pozytywnej wizytówki miasta Biała Podlaska. Dzięki naukowemu dorobkowi Pana Profesora, profesjonalizmowi i merytorycznemu wsparciu w działaniach na rzecz miasta Biała Podlaska, dzisiaj Akademia Bialska Nauk Stosowanych im. Papieża Jana Pawła II w Białej Podlaskiej znajduje znaczące miejsce na akademickiej mapie Polski

reklama

 

Stanisław Polaczuk

Wieloletni pracownik Bialskiego Szkolnego Związku Sportowego.Skromny, uczciwy, zaangażowany, zawsze dyspozycyjny i skory do pomocy. Człowiek - instytucja bez którego nie odbyły się żadne zawody sportowe na terenie miasta Biała Podlaska od przeszło 30 lat. Stanisław Polaczuk jest ambasadorem sportu i krzewicielem kultury fizycznej wśród dzieci i młodzieży w Białej Podlaskiej oraz w całym powiecie bialskim. Od 1991 roku organizuje imprezy sportowe na szczeblach lokalnych oraz ogólnopolskich. Ściśle współpracuje ze Starostwem, Urzędem Miasta, Zamiejscowym Wydziałem Wychowania Fizycznego w Białej Podlaskiej oraz Klubem sportowym AZS AWF. Dba o to aby szkolne współzawodnictwo sportowe kształtowało w młodych ludziach właściwe postawy społeczne. Motywuje do wygrywania i ciągłego rozwoju umiejętności sportowych. Uczy zwyciężać bez pychy oraz przegrywać bez urazy. Podlaska Liga Koszykówki, Bialska Liga Siatkówki, Bialska Liga Piłki Ręcznej, Podlaska Liga Szachowa, Współzawodnictwo Sportowe Szkół - wszystkie te projekty oparte są na pracy Stanisława Polaczuka. Organizował paraolimpiady oraz współzawodnictwo sportowe dzieci i młodzieży z obwodu brzeskiego. Zorganizował i przeprowadził zadania pod nazwą „Otwarta szkoła”, „Powszechna nauka pływania dla uczniów” oraz „Zajęcia pozalekcyjne”, które realizowane były w ramach programu zleconego przez Ministerstwo Sportu i Turystyki. Ułożenie kalendarza imprez sportowych, terminarzy, współpraca z dyrekcją szkół, kontraktowanie sędziów, zakup pucharów i nagród, informowanie lokalnych mediów o wydarzeniach oraz oprawa fotograficzna - jest to praca którą również wykonuje Pan Stanisław Polaczuk. Jest wzorem pracowitości i zaangażowania w rozwój dzieci i młodzieży w Białej Podlaskiej. Został wielokrotnie nagradzany medalami i odznaczeniami za pracę, którą wykonuje z ogromnym poświeceniem, m.in. przez: - Prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego, Prezydenta Andrzeja Dudę. Był członkiem rad Lubelskiego Wojewódzkiego Szkolnego Związku Sportowego w Lublinie oraz członkiem prezydium. Jego pracę wielokrotnie doceniali w przeszłości Prezydenci Miasta Biała Podlaska, Wójtowie Gmin, Prezesi Związków Sportowych. 

reklama

 

 

mgr. Tadeusz Makaruk

Absolwent AWF J. Piłsudskiego w Warszawie. Od ponad 49 lat wzorowo wykonuje swoje obowiązki zawodowe jako nauczyciel akademicki łącząc pracę dydaktyczną z pracą szkoleniową w charakterze trenera lekkiej atletyki. Jego zawodnicy zdobyli 127 medali na zawodach rangi międzynarodowej i krajowej oraz ustanowili dwa rekordy Polski. Doświadczenie wyniesione z pracy trenerskiej pozwoliło mu opracować oryginalne metodyki nauczania skoku wzwyż, skoku w dal i trójskoku, które przekazuje studentom kierunku wychowanie fizyczne. W okresie 48-letniej pracy w AWF, brał czynny udział w życiu akademickim będąc wielokrotnie członkiem Rady Wydziału, członkiem wydziałowych i senackich komisji. Współuczestniczył w opracowywaniu programów nauczania dla studentów i specjalizacji trenerskiej. Był członkiem Komisji egzaminacyjnych prowadzących nabór na studia, a także egzaminów trenerskich. Jako członek wydziałowego zespołu ds. wdrożenia systemu Krajowych Ram Kwalifikacji współtworzył wytyczne do prowadzenia kierunków studiów o profilu praktycznym. Od 1984 r. jest trenerem klasy mistrzowskiej, był trenerem Kadry Narodowej Juniorów PZLA. Pełnił funkcję Przewodniczącego Centralnej Rady Trenerów PZLA, był członkiem Zarządu Polskiego Związku Lekkiej Atletyki. Wielokrotnie sprawował funkcję Prezesa OZLA w Białej Podlaskiej a przez trzy ostatnie kadencje jest Wiceprezesem ds.
Szkolenia w LOZLA w Lublinie. Był wielokrotnie członkiem Społecznej Rady Sportu przy Prezydencie Miasta Biała Podlaska. Przez wiele lat uczestniczył w pracach Społecznej Komisji ds. lekkiej atletyki przy Zarządzie Głównym Akademickiego Związku Sportowego, prowadził szereg kursów trenerskich i instruktorskich, będąc także promotorem i recenzentem prac dyplomowych czołowych trenerów lekkiej atletyki w Polsce. Tadeusz Makaruk wielokrotnie inicjował i pełnił funkcję dyrektora generalnego imprez sportowych szczebla centralnego, w tym nieprzerwanie przez 11 lat rozgrywek ligowych I Ligi i Ekstraklasy w lekkiej atletyce. 13 grudnia 1981 wstąpił w szeregi Związku Zawodowego NSZZ „Solidarność”, będąc w latach 1991-2004 przewodniczącym KZ NSZZ „Solidarność” przy Wydziale AWF w Białej Podlaskiej, natomiast od 2004 r. do dnia dzisiejszego jest Przewodniczącym.Organizacji Zakładowej NSZZ „Solidarność 80” w AWF im. Józefa Piłsudskiego w Warszawie Filii w Białej Podlaskiej. Od półwiecza jest związany z miastem Biała Podlaska i to bialska młodzież pod jego kierunkiem osiąga wspaniałe wyniki.

 

reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama