Reklama

Biała Podlaska: Kiedy będzie strefa płatnego parkowania w centrum?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: archiwum

Biała Podlaska: Kiedy będzie strefa płatnego parkowania w centrum? - Zdjęcie główne

foto archiwum

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Informacje bialskie Wciąż nie wiadomo, kiedy ostatecznie będzie strefa płatnego parkowania w centrum miasta. Okazuje się, że bialski magistrat uzależnia to od pozyskania zewnętrznych funduszy.

Reklama

O strefę płatnego parkowania w centrum miasta zapytał radny Białej Samorządowej, Jan Jakubiec. Pyta o to jaki jest obecny stan prac nad wdrożeniem strefy płatnego parkowania w centrum miasta. Dodatkowo zapytał o termin wdrożenia systemu i o to jaki będzie przewidywany koszt tego przedsięwzięcia.

Maciej Buczyński, zastępca prezydenta Białej Podlaskiej odpowiada, że została opracowana dokumentacja projektowa, tj. projekt stałej organizacji ruchu, projekt czasowej organizacji ruchu, projekt architektoniczno-budowlany, przedmiar robót oraz kosztoryst inwestorski.

Szacowany koszt, obejmujący roboty przygotowawcze, roboty drogowe, oznakowanie pionowe i poziome, urządzenia bezpieczeństwa ruchu drogowego, wynosi ponad 840 tysł.

Jest to jednorazowa kwota potrzebna na dostosowanie infrastruktury drogowej do wprowadzenia strefy płatnego parkowania. Do kwoty należy doliczyć zakup parkomatów, oprogramowanie, koszt obsługi, tj. około 1,4 mln zł. Na realizację przedsięwzięcia planujemy pozyskać środki zewnętrzne z programu Fundusze Europejskie dla Polski Wschodniej 2021-2027, którego uruchomienie planowane jest w 2023 r. I od tego uzależnioony z termin wprowadzenia strefy płatnego parkowania - pisze zastępca prezydenta w odpowiedzi.

Radny Białej Samorządowej, Jan Jakubiec uważa, że odpowiedź bialskiego urzędu miasta w sprawie strefy płatnego parkowania nie jest satysfakcjonująca.

Dla mnie to nie jest odpowiedź. Jeżeli kwestia płatnej strefy parkowania trwa już chyba  trzeci rok, a miasto dalej się zastanawiają  jak to zrobić... Mowa jest, że może dostaną środki zewnętrzne. To nie jest poważne działanie. Chcieliśmy usłyszeć, co zostało do tej pory zrobione. Ale to jest niepoważne traktowanie - mówi radny

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy