W czwartek, gdy zaczął padać śnieg i temperatura wynosiła ok. 2 st. C, na bialskim placu Wolności pojawiło się najpierw tylko kilkunastu rozproszonych sympatyków lub osób zaciekawionych posłem Adrianem Zandbergiem. Później, wraz z końcem lekcji, przybyło kilkudziesięciu uczniów z pobliskich liceów. Młodzież interesowało wspólne zdjęcie z kandydatem. Grzecznie prosili go o indywidualne lub grupowe fotografie. Pierwszy przybyły w kampanii do Białej Podlaskiej kandydat na Prezydenta RP 2025 rozdzielał setki uśmiechów.
Ostrzeżenie przed prywatyzacją szpitali
Część przybyłych słyszała głośne wystąpienie lidera Razem zdecydowanie występującego przeciwko obniżeniu składki zdrowotnej.
- Przyjeżdżam państwa ostrzec, bo to jest moim zdaniem ewidentne, szykuje się prywatyzacja ochrony zdrowia. Rząd najpierw w grudniu przewidział o ponad 20 mld zł za mało w funduszu zdrowia, a teraz, w ostatnim tygodniu, przegłosowano w Sejmie zmiany, które wyjmują z puli publicznego systemu kolejne 6 mld złotych (...). Przeforsowali, przepchnęli kolanem zmiany, które są uderzeniem w system finansów publicznych i w publiczną ochronę zdrowia – stwierdził Adrian Zandberg.
Przypomniał, że kiedy politycy rządzącej koalicji nie chcieli słuchać argumentów partii Razem, zwrócił się do prezydenta RP Andrzeja Dudy o zawetowanie ustawy obniżającej składkę zdrowotną.
Podkreślił, iż zdrowie nie jest towarem takim jak śrubki produkowane w fabryce, zatem prawo do leczenia i równość traktowania wszystkich obywateli jest ważną, fundamentalną wartością.
- Musimy podnieść nakłady na publiczną ochronę zdrowia, aby w starzejącym się społeczeństwie dostęp do ochrony zdrowia był prawem, nie tylko na papierze – zaznaczył.
Kto czeka na prywatyzację ochrony zdrowia
– Prywatne firmy medyczne już zacierają ręce. Już liczą na to, że na zapaści publicznej ochrony zdrowia ubiją miliardowe interesy. Myślę, że nie jest tajemnicą, których kandydatów wspierają prywatne firmy medyczne. Kto ma co do tego wątpliwości, może zobaczyć sobie, na czyje eventy polityczne wpłacali właściciele prywatnych firm medycznych w ostatnich latach – wskazał polityk Razem.
Pytany o sukcesy współprzewodniczący Razem Adrian Zandberg podał kilka przypadków skutecznego działania. Stwierdził, że chociaż jest z małej partii, to jednak udało mu się m.in. zablokować kredyty dla deweloperów, doprowadzić do zmian w prawie chroniącym związkowców oraz w pandemii rozszerzyć zakres pomocy państwa dla osób pracujących na umowach "śmieciowych".
- Mamy zastrzeżenie, że przesunięto pieniądze z budowy fabryki leków na dopłaty do samochodów elektrycznych - mówił.
Skrytykował też organizowanie debaty telewizyjnej tylko z kandydatami o najlepszych wynikach w sondażach.
Zdj. Pierwszy przybyły do Białej Podlaskiej w kampanii wyborczej kandydat na Prezydenta RP nieustannie się uśmiechał, witał i dawał autografy
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.