Biała: Nastolatka kradła kosmetyki

wiadomosci Za szereg kradzieży sklepowych odpowie 17-letnia mieszkanka Białej Podlaskiej. Jej łupem padły kosmetyki wartości niemal 800 złotych. Nastolatka wpadła na gorącym uczynku.

KWP w Lublinie

Opublikowano: 19 listopada 2020 09:22 | Aktualizacja: 19 listopada 2020 09:22

Policjanci w Wydziału do walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu bialskiej komendy realizując posiadane informacje ustalili, że 17-letnia mieszkanka miasta podejrzewana jest o szereg kradzieży sklepowych na terenie Białej Podlaskiej. Łupem „amatorki cudzego mienia” padały kosmetyki i perfumy.

 

Wczoraj kobieta wpadła na gorącym uczynku zdarzenia. Pracownik ochrony ujął nastolatkę kiedy kolejny raz wyszła z drogerii nie płacąc za zabrany towar. Z ustaleń policjantów wynikało, że do kradzieży dochodziło od początku września bieżącego roku. Łączna wartość strat wyceniona została na kwotę niemal 800 złotych.

 

Policjanci odzyskali część skradzionych przedmiotów, natomiast nastolatka zatrzymana została do wyjaśnienia. Jeszcze tego samego dnia usłyszała zarzuty i przyznała się do winy. W rozmowie z funkcjonariuszami swoje zachowanie tłumaczyła faktem, że nie miała pieniędzy na wybrane przez siebie kosmetyki, wiec kiedy się kończyły szła po nie do drogerii.

 

O dalszym losie nastolatki zadecyduje sąd. Zgodnie z obowiązującymi przepisami kradzież zagrożona jest karą do 5 lat pozbawienia wolności. Na poczet przyszłych kar i grzywien policjanci zabezpieczyli pieniądze w kwocie tysiąca złotych.

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.