Reklama

Reklama

Będą nowe aktywne przejścia dla pieszych. Miasto dostało rządowe wsparcie

Opublikowano: czw, 28 paź 2021 13:40
Autor: | Zdjęcie: UM BIała Podlaska

Będą nowe aktywne przejścia dla pieszych. Miasto dostało rządowe wsparcie - Zdjęcie główne

foto UM BIała Podlaska

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Prezydent podpisał z wojewodą Lechem Sprawką umowę, dzięki której w Białej Podlaskiej powstaną nowe przejścia na skrzyżowaniu ulic: Al. Jana Pawła II, Parkowej i Kard. Stefana Wyszyńskiego.

Reklama

Inwestycja znacząco wpłynie na poprawę bezpieczeństwa ruchu pieszych oraz na jakość życia mieszkańców Białej Podlaskiej.

- Dotychczas pieszy miał do przejścia długą drogę przez jezdnię, nie były zastosowane żadne dodatkowe urządzenia bezpieczeństwa ruchu drogowego. W ramach inwestycji powstaną bezpieczne azyle dla pieszych, których zastosowanie zredukuje liczbę pasów ruchu na jezdni i wpłynie na uspokojenie ruchu - informuje Gabriela Kuc-Stefaniuk, rzecznik prasowy Urzędu Miasta

WIĘCEJ INFORMACJI Z BIAŁEJ ZNAJDZIESZ TUTAJ.

System identyfikacji pieszego (aktywne lampy ledowe nad znakiem D-6 oraz  aktywne elementy punktowe zamontowane w jezdni od strony najazdu) ostrzegą kierowcę o zbliżaniu się pieszego do przejścia. Ponadto prędkość dopuszczalna przed każdym przejściem zostanie ograniczona do 30 km/h. Specjalne oświetlenie zaprojektowane na wszystkich 4 przejściach  poprawi widoczność pieszego, dzięki czemu pozwoli kierowcy na właściwą reakcję, gdy pieszy będzie zbliżał się do przejścia.

-Wydzielenie pasów lewoskrętu wzdłuż Al. Jana Pawła II zwiększy bezpieczeństwo pojazdów. Przebudowa skrzyżowania powinna wpłynąć na zmniejszenie kolizji/wypadków z udziałem zarówno pojazdów jak i niechronionych uczestników ruchu drogowego -  dodaje rzecznik

 Planowany termin zakończenia inwestycji: 1 wrzesień 2022 r. Koszt to ponad 167 tys zł. Pieniądze pochodzą ze środków rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

-To już trzecie dofinansowanie, jakie pozyskaliśmy w tej kadencji na budowę bezpiecznych przejść dla pieszych. To znacznie poprawi bezpieczeństwo pieszych dzięki m.in.: dodatkowym urządzeniom bezpieczeństwa ruchu drogowego, bezpiecznym azylom dla pieszych, systemowi identyfikacji pieszego. Dziękuję za wsparcie zawsze życzliwemu panu wicewojewodzie Robertowi Gmitruczukowi - mówi prezydent Michał Litwiniuk

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.