Sukcesy zawodników MMA Okniński Team Biała Podlaska

Sukcesy zawodników MMA Okniński Team Biała Podlaska - Zdjęcie główne

Sport Niezwykle szczęśliwie dla zawodników bialskiego klubu MMA Okniński Team zakończył się ten weekend. Hubert Szymajda i Michał Bartoszewicz wygrali walki zawodowe podczas gali TFL w Lublinie. Sukces odnieśli również młodsi zawodnicy, zdobywając medale na Mistrzostwach Polski w Żyrardowie.

Dobra passa rozpoczęła się 8 listopada w Lublinie, gdzie zadebiutowała nowa organizacja Thounder Strike League. W zmaganiach wzięło udział dwóch zawodników, trenujących w bialskim klubie: Hubert Szymajda i Michał Bartoszewicz. Hubert Szymajda (3-0) w kategorii półśredniej (77 kg) zmierzył się z Przemysławem Fajerem. Zawodnik klubu MMA Okniński Team Biała Podlaska pokonał swojego przeciwnika po trwającym trzy rundy niezwykle zaciętym pojedynku. Jest to trzecie zawodowe zwycięstwo na koncie tego zawodnika, który dotąd nie odnotował żadnej porażki.

Zwycięstwo na piątkowej gali odniósł również Michał Bartoszewicz (3-3), walczący w kategorii koguciej (61 kg). Zawodnik zmierzył się z Jakubem Piesiewiczem, którego pokonał w drugiej rundzie przez poddanie techniczne (kimura).

Sukcesami zakończyły się także dla młodszych zawodników rozgrywane 10 listopada w Żyrardowie Mistrzostwa Polski kadetów juniorów i młodzieżowców (ALMMA 46). Z dziewięciu zawodników wystawionych przez bialski klub, aż sześciu zdobyło medale. Na najwyższym stopniu podium stanęli Robert Ptasiński i Kacper Just, zostając Mistrzami Polski w MMA. Robert Ptasiński w turnieju stoczył trzy pojedynki w kategorii junior do 62 kg. - Pierwszą walkę wygrałem przez poddanie, a dwie następne na punkty. Walczyło mi się bardzo dobrze. Wcześniejsze moje starty na amatorskich zawodach nie były tak udane, ale wiele mnie nauczyły i wczorajszego dnia dałem z siebie sto procent. Sukces zawdzięczam mojemu trenerowi Łukaszowi Grochowskiemu i wszystkim chłopakom z naszego klubu. Zwycięstwo dało mi dużo do myślenia, gdyż potwierdza to, że jestem na dobrej drodze i że ciężka praca nie idzie na marne, trzeba być tylko cierpliwym i nigdy nie wątpić. - powiedział Robert Ptasiński.

Kacper Just stoczył w trakcie turnieju dwie walki w kategorii kadet (67 kg) - W pierwszej walce spotkałem się z dużo niższym przeciwnikiem, co było dla mnie dużym ułatwieniem, ponieważ praktycznie nie mógł mnie dosięgnąć swoimi ciosami. Po korzystnej dla mnie walce w stójce obaliłem go i w parterze dokończyłem dzieła kończąc go duszeniem trójkątnym nogami, tym samym kończąc walkę przed czasem. Jednym słowem przeciwnik nie był bardzo wymagający, lecz nigdy nie można nikogo lekceważyć. W drugiej walce, czyli w finale spotkałem się z bardziej wymagającym zawodnikiem, na początku walki trafił mnie mocnym ciosem i spróbowałem walkę sprowadzić do parteru, udało mi się to, lecz przeciwnik złapał duszenie, z którego udało mi się uciec. Walka została przeniesiona do stójki, tam poszła ostra wymiana ciosów po której efektownie obaliłem mojego przeciwnika, do końca walki kontrolowałem go w parterze i tym samym wygrałem na punkty. - skomentował obie walki Kacper Just.

W trakcie zawodów rozgrywanych w Żyrardowie V-ce Mistrzostwo w kategorii młodzieżowiec wywalczyli: Sebastian Piętka w kategorii 67 kg i Paweł Milanowski w kategorii 80 kg. Debiut w amatroskim MMA może uznać za udany Brajan Fila, który został brązowym medalistą w kategorii junior do 62 kg. W ramach amatorskiej ligii w Żyrardowie został rozegrany również turniej senior, w którym walczący w kategorii 73 kg Sebastian Solarz zajął drugie miejsce.