Przywiozły medale z Wasilkowa i Lublina

Przywiozły medale z Wasilkowa i Lublina - Zdjęcie główne

SportZespoły siatkarskie Szóstki Biała Podlaska z sukcesami wzięły udział w dwóch turniejach.

Laila, Iza i Zosia

Najmłodsze 10-letnie dziewczynki uczestniczyły w Mikołajkowym Turnieju mini siatkówki "dwójek" o puchar burmistrza Wasilkowa, zorganizowanym przez byłą siatkarkę SKS-u Szóstka - Izabelę Litwiniuk-Nowicką. Do rywalizacji stanęło 36 zespołów z czterech województw.

Mistrzostwo wywalczyły: Laila Świderek, Izabela Mróz i Zofia Sawicka. Pierwsza z nich została wyróżnioną zawodniczką w drużynie, zaś Izabela uzyskała tytuł MVP turnieju. Na czwartej pozycji uplasowały się: Anna Borys i Tamara Gaponiuk. Julia Kazimierak i Karolina Sulej zajęły 15. pozycję, zaś Lena Smoleń i Weronika Popławska uplasowały się na 19. miejscu.

Złoto, srebro w stolicy województwa

W tym samym terminie ich starsze koleżanki uczestniczyły w Mikołajkowym Turnieju w Lublinie.

W kategorii klas V "trójki" startowało 21 zespołów. Siatkarki Szóstki zdobyły srebrne medale w składzie: Michalina Gaponiuk, Agata Kopryjaniuk, Oliwia Hromiuk, Daria Rożnowicz. Tuż za podium uplasowały się: Gabriela Panasiuk, Julia Polubiec, Oliwia Kasiedczak.

W klasach VI "czwórki" udział wzięło 24 zespoły. Najlepszą ekipą okazały się dziewczęta z Białej Podlaskiej w składzie: Weronika Pietruk, Patrycja Iwaniuk, Aleksandra Tarasiuk, Julia Hołownia i Nikola Kondracka. Iwaniuk została uznana za najlepszą zawodniczkę turnieju. Na 17. miejscu zawody zakończyły: Martyna Matejuk, Wiktoria Sawczuk, Zuzanna Bachanek, Laura Baj, Gaja Rzepecka.