Podlasie podejmie spadkowicza. Renkowski: Staramy się, żeby każdy z zawodników stał się najlepszą wersją siebie (SONDA) - Zdjęcie główne

Sport Piłkarze z Białej Podlaskiej powalczą o siódme zwycięstwo w sezonie, a czwarte przed własną publicznością. W sobotę o godz. 16:00 początek starcia z Garbarnią Kraków.

Przed tygodniem nasi bezbramkowo zremisowali z Wiślanami Jaśkowice. - Po chłodnej analizie spotkania, pierwszym wnioskiem, który się nasuwa jest to, że zbyt głęboko cofnęliśmy się w obronie niskiej i byliśmy zbyt pasywni w doskokach i pojedynkach jeden na jednego, przez co jakościowi zawodnicy przeciwnika mieli zbyt dużo swobody na naszej połowie. Dzięki temu tworzyli sytuacje. Mieliśmy problem z dwoma napastnikami Wiślan oraz zawodnikami ofensywnymi, którzy poruszali się między naszą linią obrony, a pomocy i mogliśmy lepiej ich kontrolować. W ofensywie zdecydowanie zabrakło najprostszych działań, czyli utrzymania na połowie przeciwnika, bo mieliśmy wiele sytuacji, w których ominęliśmy pressing przeciwnika, jednak piłka za chwilę wracała pod nogi przeciwnika - mówi Artur Renkowski.

Jak przyznaje szkoleniowiec Podlasia, analiza spotkania z Wiślanami była spokojna. - Drużyna wie, gdzie mamy pole do poprawy. Wiemy, gdzie mamy swoje deficyty i co będzie trzeba poprawić po rundzie jesiennej, ale dla nas kluczowy jest rozwój zawodników i zespołu. Staramy się, żeby każdy z zawodników stał się najlepszą wersją siebie, a wypadkową i skutkiem tego powinny być dobre wyniki - dodaje 25-latek.

W sobotę o godz. 16:00 początek boju z Garbarnią. - Przygotowujemy się na energiczne spotkanie z przeciwnikiem, który ma wielu młodych, utalentowanych i intensywnych zawodników. Ciągle wywierają presję i nie dają swobodnie rozgrywać piłki. Do tego bije od zawodników ofensywnych Garbarni duża jakość w budowaniu ataków oraz odwaga na połowie przeciwnika. Musimy podejść do spotkania z dobrym nastawieniem Musimy zniwelować atuty przeciwnika. Nasz najbliższy rywal stracił ostatnio sporą liczbę bramek z dośrodkowań i zwrócimy uwagę, żeby nasz podania trafiały w konkretne strefy pola karnego - mówi.

Jak przyznaje Renkowski, powinien mieć wszystkich do dyspozycji, którzy ostatnio znaleźli się w kadrze na starcie z Wiślanami.