Piotr Tarkowski mistrzem Polski

Opublikowano: Aktualizacja:

Piotr Tarkowski mistrzem Polski - Zdjęcie główne

Sport Znakomity występ podczas 66. PZLA Halowych Mistrzostw Polski w Lekkiej Atletyce zanotował Piotr Tarkowski, który nie miał sobie równych w konkursie skoku w dal.

Niespełna 23-letni zawodnik AZS-u AWF Biała Podlaska wywalczył złoty medal, a ponadto zanotował rekord życiowy.  W najlepszej próbie uzyskał 8,01 m. Co ciekawe, każda z czterech pozostałych odległości dałaby mu mistrzostwo kraju. Podopieczni Tadeusza Makaruka uzyskiwał rezultaty: 7,68 m, 7,80 m, 7,98 m oraz 7,94 m. Drugi był Mateusz Jopek (AZS AWF Wrocław- 7,52 m, a trzeci Mateusz Różański (AZS PWSZ Tarnów) - 7,49 m.

Piąte miejsce w konkursie zajął Damian Czarnocki, który w najlepszym skoku uzyskał 7,23 m. "Życiówka" pozwoliła mu na uzyskanie srebrnego medalu w grupie zawodników do 23 lat.

W konkursie wystartował równiez Kacper Lemieszek, który uplasował się na dziewiątym miejscu, a także był trzeci w klasyfikacji do 23 lat. 22-latek uzyskał rekord życiowy.

Dziesiąta w konkursie kobiet była Katarzyna Bargielska z wynikiem 5,84 m.