Kanclerz i Szabluk ze złotem

Kanclerz i Szabluk ze złotem - Zdjęcie główne

SportDwaj zawodnicy z naszego terenu wzięli udział w Mistrzostwach Świata Federacji GPC w wyciskaniu sztangi leżąc, które odbyły się w Trutnovie. W Czechach startowało ponad 850 zawodników z 36 krajów.

Robert Kanclerz reprezentujący Klub Fabryka Ciała z Białej Podlaskiej zajął pierwsze miejsce w grupie wiekowej open w kategorii wagowej do 100 kg. W najlepszej próbie uzyskał 200 kg. Dla bialczanina to spełnienie marzeń. Dwa lata temu wywalczył trzecie miejsce w Las Vegas, zaś rok temu był drugi w Rovaniemi.

Franciszek Szabluk z klubu ULPKS Gaj Zalesie nie miał sobie równych w kategorii do 100 kg w grupie masters 60-64 lata. Triumfował z wynikiem 220 kg (EQ) oraz był pierwszy w grupie masters z wynikiem 286,5 pkt. - W Las Vegas znalazłem się poza "pudłem), w Finlandii w Rovaniemi byłem drugi, podobnie w Herzberg oraz w Guali, a teraz pokonałem wszystkich "dziadków", czyli w kategorii masters powyżej 40 lat. - Ja i Robert dwukrotnie słuchaliśmy Mazurka Dąbrowskiego. To niesamowite uczucie - mówi Szabluk.