Ekipa Klaudiusza z medalami! Złoto bramkarza Lutni Piszczac

Opublikowano: Aktualizacja:

Ekipa Klaudiusza z medalami! Złoto bramkarza Lutni Piszczac - Zdjęcie główne

Sport Bardzo udany początek roku zanotowali przedstawiciele Fight Point Biała Podlaska.

W dniach 13-15 stycznia w Mińsku Mazowieckim pod patronatem Polskiego Związku Kickboxingu odbył się turniej Grand Prix Polski. W zawodach wystartowało ponad 500 zawodników. W turnieju wzięli udział podopieczni Klaudiusza Nazaruka.

Złotym medalistą został Sebastian Nowachowicz. 24-latek udowodnił, że można łączyć różne dyscypliny, bo oprócz trenowania sportów walki od dziecka jest bramkarzem piłki nożnej, obecnie występującym w Lutni Piszczac. - Po nieudanym starcie na Pucharze Polski w Janowie Podlaskim miałem ambicję odbić się i zdecydowałem, że początek 2023 roku musi być lepszy niż koniec 2022 roku. Po dwóch ciężkich bitkach udało się wyszarpać złoto, które dedykuję mamie Monice - mówi "Seba".

Srebrne medale wywalczyli: Julia Muchla oraz Karolina Kuzawska, zaś brązowe Kacper Denkiewicz i Mykola Kowal. poza podium stanął Eryk Kowieski, który walczył w swojej grupie miał 17 rywali, a jako kadet zmagał się z juniorami.

- To był super wyjazd i bardzo dobry występ moich podopiecznych. Niedawno ekipa wywalczyła aż 14 medali w zawodach w Janowie Podlaskim. Zajęliśmy drugie miejsce drużynowo, a Paweł Konieczny sięgnął po tytuł najlepszego zawodnika wśród juniorów. Teraz pojechał dużo skromniejszy liczbowo skład i na sześcioro przedstawicieli zdobyliśmy pięć krążków - mówi szkoleniowiec.

Więcej we Wspólnocie Bialskiej. Zapraszamy do lektury!