Gierczuk wystąpiła w kategorii wagowej do 71 kg w grupie B. Zmagania rozpoczęła od rwaniа, jednak pierwsza próba z ciężarem 88 kg zakończyła się niepowodzeniem. Drugie podejscie było już udane, a w trzecim Wiktoria próbowała wyrwać 91 kg, co dałoby jej nowy rekord. Niestety, ta próba również nie zakończyła się sukcesem. Wynik 88 kg zapewnił jej szóste miejsce w łącznym zestawieniu grup C i B. Najlepsze zawodniczki w rwaniu – Litwinka Lijana Jakaite i Francuzka Laurene Fauvel – osiągnęły po 97 kg.
W podrzucie Gierczuk zaprezentowała się znacznie pewniej. Rozpoczęła od udanego podejścia do 103 kg, a następnie wyrównała swój rekord życiowy, podnosząc 106 kg. W ostatniej próbie podjęła próbę ataku na 108 kg, jednak nie udało się jej pokonać tego ciężaru. Mimo to, wynik pozwolił jej uplasować się na jedenastej pozycji wśród zawodniczek z grup B i C. Najlepsze rezultaty w podrzucie osiągnęły Finka Aino Loustarinen i Szwajcarka Mirjam Von Rohr – obie uzyskały po 115 kg.
W dwuboju Gierczuk również wyrównała swój rekord życiowy, kończąc z łącznym wynikiem 194 kg. Dało jej to 18. miejsce po podsumowaniu wyników wszystkich grup. Triumfatorką w tej kategorii została Islandka Eyglo Fanndal Sturludottir z wynikiem 244 kg (109+135), a na podium stanęły także neutralne zawodniczki: Zariana Gusalova (241 kg) i Siuzanna Valodzka (236 kg).
Jak na pierwszy start na tak prestiżowej imprezie, Wiktoria Gierczuk może być z siebie zadowolona. Zaprezentowała wysoki poziom, opanowała debiutancką tremę i potwierdziła, że należy do grona najbardziej obiecujących sztangistek młodego pokolenia.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.