Opublikowano: Aktualizacja:
Autor: | Zdjęcie: Marcin Michalczuk

Dawka przypominająca AZS-u. Gwardia na kolanach! - Zdjęcie główne

foto Marcin Michalczuk

Sport Znakomity mecz piłkarzy ręcznych z Białej Podlaskiej. Podopieczni Marcina Stefańca wygrali 30:24 (16:15) z Gwardią Opole.

Przedstawiciele PGNiG Superligi ani razu nie wygrywał z naszymi! Rzucanie rozpoczął Norbert Maksymczuk. Wyrównał Patryk Mauer. W pierwszej połowie to bialczanie częściej prowadzili. Po 20 minutach było 11:8, zaś na przerwę biało-zieloni schodzili z jednobramkową przewagą.

Druga część to jeszcze wyraźniejsza dominacja naszych. Po kwadransie było 24:20. Gospodarze prowadzeni przez Rafała Kuptela nie byli w stanie zmniejszyć strat. Ostatnia syrena oznaczała zwycięstwo AZS-u i awans do 1/8 finału PGNiG Pucharu Polski.

- Starsi kibice pamiętają czasy, kiedy AZS regularnie wygrywał z Gwardią. Teraz opolanie występują w PGNiG Superlidze, ale przyjechali do Białej Podlaskiej i dostali dawkę przypominającą. Zwycięstwo? Nie było problemów. Spokojnie sześcioma. Goście nie mieli większych szans. Cieszymy się z triumfu, ale przede wszystkim znakomitej postawy naszych graczy - mówi Wojciech Horeglad, kierownik AZS-u.

Kolejna faza odbędzie się już za tydzień. Najprawdopodobniej 9 lutego bialczanie podejmą kolejny zespół z najwyższej klasy rozgrywkowej - Stal Mielec. Graczem przeciwników jest były podopieczny Dmitrija Tichona - Dzianis Valyntsev.

AZS AWF Biała Podlaska - Gwardia Opole 30:24 (16:15)

AZS AWF: Adamiuk, Wiejak, Ostrowski - Maksymczuk 7, Łazarczyk 2, Urbaniak 1, Ziółkowski 2, Tarasiuk 4, Niedzielenko 4, Stefaniec, Mazur 1, Kandora 3, Antoniak 6, Baranowski, Lewalski.

Kary: 14 min. (Kozycz x2, Baranowski, Antoniak, Kandora, Stefaniec, Łazarczyk).

Sędziowali: Podsiadło, Świostek (obaj Radom).