Czym jest cyfrowe miejsce pracy?
Cyfrowe miejsce pracy to inaczej: e-biuro lub środowisko pracy, przystosowane do pracy zdalnej. Koncepcja zakłada wprowadzenie innowacyjnych systemów pracy online, umożliwiających pracę w sieci z dowolnego miejsca i o dowolnym czasie. U podstaw tych systemów leżą rozwiązania chmurowe i cyfrowe narzędzia, usprawniające zarządzanie rozbudowanymi zespołami, wymianę informacji i wykonywanie pracy (niezależnie od lokalizacji pracownika). Dzięki cyfrowemu miejscu pracy pracownicy firm mają stały dostęp online do ważnych danych i zasobów, co ułatwia organizację pracy poza typowym biurem.
Szukasz pracy? Wpisz w wyszukiwarkę “ targi pracy warszawa ”, zapoznaj się z atrakcjami i przyjdź na wydarzenie! To doskonała okazja do zdobycia zatrudnienia, a także poznania wielu specjalistów z interesującej branży!
Możliwość utworzenia cyfrowych miejsc pracy ściśle łączy się z masowym upowszechnieniem sieci internetowej na całym świecie. Pracownicy, mający dostęp do szybkich łączy, są w stanie wykonywać bieżące zadania służbowe w dowolnym miejscu. Pracę ułatwiają im też specjalistyczne oprogramowania IT, tworzone od podstaw i „na miarę”, zgodnie z oczekiwaniami firm, realizujących projekty online.
Jak stworzyć cyfrowe miejsce pracy?
Kreowanie cyfrowych miejsc pracy nie jest zadaniem łatwym. Właściciele i managerowie firm wciąż zadają sobie pytania: na co zwrócić uwagę, organizując przestrzeń do pracy online i jakie są kluczowe aspekty cyfryzacji miejsc pracy. Z pomocą w wyborze właściwych rozwiązań IT przychodzą wyspecjalizowane firmy. Są to podmioty, zajmujące się głównie dopasowaniem cyfrowych środowisk pracy do indywidualnych potrzeb danego biznesu.
Sprawdź oferty pracy zdalnej na the:pro i pracuj w IT!
Zewnętrzna firma IT kompleksowo projektuje i wdraża rozwiązania, narzędzia i systemy do bezpiecznej, cyfrowej pracy. Najpierw inżynierowie IT dokonują gruntownej analizy specyfiki działania przedsiębiorstwa. Kolejnym krokiem jest stworzenie i wprowadzenie w firmie nowego, bezpiecznego systemu współpracy zdalnej. System obejmuje m.in. narzędzia do zdalnej komunikacji, przechowywania danych i wymiany plików. Nad bezpieczeństwem takiego wdrożenia czuwa zespół wykwalifikowanych architektów, programistów i inżynierów IT.
Cyfrowe miejsce pracy w siedzibie stacjonarnej
Pojęcie cyfrowego miejsca pracy odnosi się również do nowoczesnych metod organizacji pracy w budynkach firmowych. Chodzi m.in. o wprowadzenie w modelu smart office, czyli udogodnień, mających dopasować pracę stacjonarną do realiów zmieniającego się świata (w którym liczy się mobilność, szybki dostęp do danych firmowych i możliwość szybkiego przejścia w tryb home office).
Sprawdź najnowsze ogłoszenia https://www.pracuj.pl/ i znajdź pracę w IT
Tworzenie cyfrowego miejsca pracy i smart office wymaga połączenia w chmurze różnych, wykorzystywanych dotąd systemów, w jedno narzędzie uniwersalne. Powstaje wówczas w pełni zintegrowany system, składający się m.in. z bazy CRM, cyfrowego archiwum, bazy aktualnych projektów i pakietu rozwiązań, umożliwiających szybkie przejście w tryb zdalnej współpracy. Takie cyfrowe miejsce pracy można wykorzystać zarówno do pracy stacjonarnej, jak i hybrydowej czy zdalnej.
Podsumowanie
Tworzenie cyfrowego miejsca pracy w wielu firmach staje się koniecznością. Cyfryzacja wymaga jednak przeprowadzenia dogłębnej analizy potrzeb firmy i kierunków jej rozwoju. Po dokonaniu takiej analizy można stworzyć pakiety zintegrowanych narzędzi do pracy online. Organizacją cyfrowych miejsc pracy w firmach najlepiej powierzyć zaufanej, wyspecjalizowanej firmie IT.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.