Reklama

Zostań wolontariuszem WOŚP. Są pierwsze zgłoszenia

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Maciej Maciejuk

Zostań wolontariuszem WOŚP. Są pierwsze zgłoszenia - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Kultura Po raz pierwszy bialski sztab finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy będzie mieścił się w budynku bialskiego magistratu. Każdy chętny może już się zgłosić do bycia wolontariuszem.

W 2020 roku 12 stycznia podczas 28 finału WOŚP, wolontariusze  będą zbierać środki na zakup najnowocześniejszych  urządzeń do ratowania życia i zdrowia dzieci potrzebujących różnego rodzaju operacji. Chodzi przede wszystkim o takie dziedziny medycyny dziecięcej jak chirurgia ogólna, kardiochirurgia czy neurochirurgia.
- Nie ważne czy to noworodek, czy wcześniak, czy taki, który leży na oddziale rehabilitacji. Te dzieci potrzebują sprzętu do odpowiedniego leczenia i rehabilitacji - mówi Riad Haidar, szef bialskiego sztabu WOŚP.
Prezydent zaprosił sztab
 Michał Litwiniuk zdecydował się zaprosić bialski sztab orkiestry do siedziby Urzędu Miasta. Będzie się on mieścił w holu głównym, po prawej stronie od wejścia od placu Wolności.
- Przy corocznym zaangażowaniu mieszkańców miasta, uznaliśmy za adekwatne i stosowne, by zaproponować sztabowi siedzibę w urzędzie miasta. To miejsce świetnie znane mieszkańcom, znajduje się w centralnym punkcie. My jako urzędnicy zapewnimy organizacyjne wsparcie oraz komfort pracy - mówi prezydent.
Radości z takiego obrotu sprawy nie ukrywa szef bialskiego sztabu WOŚP. Szczególnie jeśli chodzi o wolontariuszy.
- Jest to miejsce, gdzie młodzi wolontariusze, głównie ze szkół podstawowych, będą mogli przyjść, rozgrzać się i odpocząć. Liczę na to, że mieszkańcy po raz kolejny udowodnią, że są hojni - tłumaczy Haidar.
Pomniki orkiestry
Przypomina też o "dwóch pomnikach" orkiestry znajdujących się w mieście. Chodzi o oddział neonatologii oraz Domowy Szpital.
- Dziewięćdziesiąt procent sprzętu, który znajduje się w tych placówkach, pochodzi ze środków orkiestry. I to tylko dzięki współpracy. Liczę, że w mieście padnie kolejny rekord. Przewidujemy, że w tym roku będzie dużo wolontariuszy, planujemy pięćset ankiet. Jest już sporo chętnych - wyjaśnia szef sztabu.
Zostań wolontariuszem
Wszyscy zainteresowani wolontariatem mogą przyjść do sztabu we środę lub czwartek od godz. 15 do 17. Można też kontaktować się poprzez media społecznościowe, np. facebook.

Również w Międzyrzecu Podlaskim startuje sztab WOŚP. Mieścić się będzie w budynku Miejskiego Ośrodka Kultury przy ul. Warszawskiej 37. Wolontariusze mogą się już zgłaszać. Można też przekazać coś na aukcję: bony, przedmioty, karnety lub gadżety. Rzeczy zbierane są do 7 stycznia 2020 roku. Wystarczy skontaktować się ze sztabem pod numerem tel.: 505 164 760 lub poprzez email: wosp@miedzyrzec.pl.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE