Reklama

Złodzieje kradną, a kioskarze za nich płacą

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Marek Pietrzela

Złodzieje kradną, a kioskarze za nich płacą - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Kultura Irena Plecha z Białej Podlaskiej zwróciła się do naszej redakcji z prośbą o interwencję. Skarży się na nieuznawanie przez RUCH S.A. reklamacji, dotyczących braków w dostawach papierosów i na obciążanie jej za część towaru, która nie dotarła do kiosku.

W różnych dwóch bialskich kioskach RUCHU pracują, jako agenci spółki małżonkowie Irena i Marek Plechowie. Od wielu miesięcy uskarżają się na braki w dostawach papierosów. Chociaż w pakietach co pewien czas brakuje kolejnych paczek najdroższych marek to jednak znacząca część reklamacji agentów nie jest uznawana i są obciążani za używki, które ktoś prawdopodobnie ukradł lub zgubił.

-Taka sytuacja jest od października. Jesteśmy notorycznie z mężem okradani. Nie dociera do nas cały towar, który jest deklarowany w dokumentach – mówi pani Irena.

Informuje, że została zobowiązana do zapłacenia w sumie 781,23 zł za papierosy, które zostały ukradzione zanim dotarły do prowadzonego przez nią kiosku. Podkreśla, że taka sytuacja jest w kilku punktach w Białej Podlaskiej oraz w wielu w woj. lubelskim.

Ma poczucie krzywdy i bezsilności, gdyż przy dodatkowych obowiązkach nakładanych przez RUCH i pilnowaniu sprzedaży, nie może otworzyć wszystkich pakietów przy dostawie towaru, aby dokładnie przeliczyć zawartość i ustalić, czy dotarła do niej całość wysyłki. Jest karana za zaufanie do ludzi zatrudnionych w firmie.

Znikają papierosy najdroższych marek

Jej mąż nie kryje oburzenia na niechęć spółki do dogłębnego zajęcia się sprawą i wyeliminowania patologii. Zauważa, że w jego przypadku od października zebrało się w sumie aż 1,6 tys. zł obciążeń za papierosy, których w rzeczywistości nie otrzymał.

 

 
(...)

Więcej w elektronicznym (CZYTAJ TUTAJ) i papierowym wydaniu Wspólnoty (dostępnym w punktach sprzedaży)

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE