Reklama

Osocze bogatopłytkowe – sposób leczenia bólu kręgosłupa

Opublikowano:
Autor:

Osocze bogatopłytkowe – sposób leczenia bólu kręgosłupa - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Kultura Naprawa uszkodzonego stawu, mięśnia i więzadła może być skuteczna, jeśli preparat podany zostanie bezpośrednio w miejsce, które zostało uszkodzone. Innowacyjna metoda, która pozwala szybko wrócić do zdrowia po urazie. Wykorzystanie kolagenu jest niezwykle bezpieczna dla pacjenta, a dodatkowo korzystnie wpływa nie tylko na poprawę stanu zdrowia, ale również na przebieg rekonwalescencji.

Na czym polega terapia osoczem bogatopłytkowym?

Sposób na odbudowanie uszkodzonych tkanek możliwy jest dzięki zastosowaniu jednego ze składników naszej krwi, a mianowicie osocza bogatopłytkowego. Zawiera ono czynniki wzrostu, które są kluczowe dla przebiegu terapii, ponieważ wpływają na szybką i skuteczną odbudowę i regenerację tkanek. Wprowadzony kolagen sprawia, że w miejscu uszkodzenia odrasta nowa i zdrowa tkanka. Organizm jest stymulowany do zwiększenia produkcji, a co za tym idzie – szybszej regeneracji. Sposób ten jest całkowicie bezpieczny, ponieważ osocze pobierane jest z krwi pacjenta, dzięki czemu nie występuje ryzyko zakażenia się wirusem bądź wystąpienia reakcji uczuleniowej.

Jak przebiega zabieg?

Po przeprowadzeniu wstępnych badań oraz po określeniu przyczyny i skuteczności wykonania zabiegu, konieczne jest pobranie około 8 mililitrów krwi od pacjenta. Z tej dawki powstanie koncentrat krwi, który wykorzystany zostanie podczas zabiegu. Osocze wstrzykiwane jest bezpośrednio w miejsce, które zostało uszkodzone. Jego działanie polega na stymulowaniu naprawy chrząstek, kości, ścięgien, mięśni i więzadeł. Metoda ta daje szybkie i zauważalne rezultaty, a także nie wymaga farmakoterapii po wykonanym zabiegu, ponieważ większość dolegliwości ustępuje.

Terapia osoczem bogatopłytkowym najczęściej wymaga zastosowania kilku zabiegów dla uzyskania odpowiednich rezultatów, tłumaczy przedstawiciel http://www.sport-med.pl. Choć regeneracja całkowita może potrwać nawet kilkanaście tygodni, to najważniejszy moment przypada mniej więcej na trzeci tydzień od zabiegu. To wtedy przebudowa naprawcza tkanek jest na najwyższym poziomie.

Dla kogo przeznaczone jest leczenie osoczem bogatopłytkowym?

Metoda kiedyś dostępna wyłącznie dla sportowców, obecnie wykorzystywana jest przez lekarzy na całym świecie. Skutecznie leczy uszkodzenia i ubytki chrząstki stawowej, łokieć tenisisty i łokieć golfisty, przeciążenia ścięgna Achillesa, zapalenie kaletki przedłokciowej, kolano skoczka, zespoły bólowe kręgosłupa oraz zespoły przeciążeniowe stawów. Wykorzystanie tej metody pozwala uniknąć operacji oraz brania leków. Więcej na temat PRP na http://www.sport-med.pl/leczenie/czynniki-wzrostu-prp.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE