reklama

Jak rozwija się Rynek Bukmacherski w Polsce?

Opublikowano:
Autor:

Jak rozwija się Rynek Bukmacherski w Polsce? - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

KulturaDzięki gruntownym zmianom w polskim prawie, udziały rynkowe oraz obroty legalnych bukmacherów dysponujących koncesją Ministerstwa Finansów znacząco się zwiększyły. Wzrostowi uległy także wpływy do budżetu, za sprawą konieczności odprowadzania podatku od gier. Znowelizowana ustawa hazardowa zaczęła obowiązywać wiosną 2017 roku. Od tamtej pory podmioty niespełniające określonych wymagań organizacyjnych oraz finansowych, nie mogą legalnie prowadzić zakładów wzajemnych w Polsce. Dotyczy to zarówno konieczności posiadania odpowiedniej formy prawnej, jak i wniesienia zabezpieczenia finansowego oraz dysponowania kapitałem zakładowym o wymaganej wysokości.

Wpływ nowelizacji ustawy hazardowej na polski rynek bukmacherski

Wraz ze zmianami w przepisach dotyczących organizowania zakładów wzajemnych, z polskiego rynku bukmacherskiego zniknęło wiele operatorów globalnych, takich jak Betclic, Bwin czy Bet-at-home. Od 1 lipca 2017 roku, nielegalne witryny trafiają do rejestru domen zakazanych i są blokowane przez dostawców internetu w ciągu 48 godzin od momentu ich dodania. Nowelizacja doprowadziła ponadto do blokowania płatności, które realizowane były na rzecz bukmacherów nie posiadających licencji polskiego Ministerstwa Finansów. Transfery udaremniane są w obie strony, w związku z czym mieszkańcy Polski mogą mieć problem z wypłatą środków od nielegalnego bukmachera nawet w przypadku wygranej. W styczniu 2018 roku rejestr zawierał ponad 1300 stron, jednak wciąż jego aktualizacja nie jest dostatecznie regularna. Firmy niedysponujące koncesją przenoszą się na nowe domeny, tymczasowo unikając w ten sposób blokady.

Obroty i przychody legalnych operatorów bukmacherskich

Zmiany w polskim prawie znacząco wpłynęły na kondycję legalnych firm bukmacherskich, które odnotowały podwojenie wysokości obrotów. Wynika to z faktu, że znaczna część graczy przeniosła się do operatorów bukmacherskich posiadających wymaganą koncesję Ministerstwa Finansów. Wielu z nich wydaje się też wydawać nieco więcej pieniędzy, niż wcześniej. Do zakładów bukmacherskich przekonali się także nowi użytkownicy, wcześniej zniechęceni wyższym poziomem ryzyka. Szara strefa nie zniknęła całkowicie, jednak ulegała znaczącemu zmniejszeniu. Zanim nowelizacja ustawy hazardowej weszła w życie, udziały firm działających bez licencji szacowane były nawet na dziewięćdziesiąt procent całego rynku.

Przyszłość rynku bukmacherskiego w Polsce

W ciągu kilu najbliższych lat, wzrosty na polskim rynku bukmacherskim najprawdopodobniej nie będą już tak duże. Szanse na ponowny wzrost szarej strefy nie zostały całkowicie zażegnane. Mimo tego przyszły kształt rynku zakładów wzajemnych prezentuje się interesująco. Zmniejszenie udziałów nielegalnych firm zwiększa konkurencję między podmiotami, którym udało się pozyskać licencję Ministerstwa Finansów. Korzystają na tym również sami gracze. Dzięki rywalizacji między poszczególnymi bukami, możliwe jest znaczące podniesienie jakości usług oraz zwiększenie korzyści materialnych dla użytkowników.

Należy pamiętać, że gra u bukmachera wiąże się z ryzykiem utraty części lub całości środków finansów oraz ryzykiem uzależnienia. Gra u nielegalnych może wiązać się z konsekwencjami prawno-skarbowymi. Szukaj legalnych bukmacherów: https://bukmacher-legalny.pl/legalni-bukmacherzy/

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ

Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM

e-mail
hasło

Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

logo