Do nowej kadencji Rady Miasta wybrani zostali: Waldemar Godlewski – lista nr 6 KKW SLD Lewica Razem (400 głosów), Marcin Izdebski – lista nr 4 KW Platforma Obywatelska RP (335 głosów), Stefan Konarski – lista nr 3 KW Prawo Sprawiedliwość (334), Halina Mincewicz – lista nr 14 KWW AS Nasze Miasto Wspólne Dobro (172), Alicja Łagowska – lista nr 3 KW Prawo i Sprawiedliwość (364), Henryk Grodecki – lista nr 3 KW Prawo i Sprawiedliwość (219), Marek Kuraś – lista nr 3 KW PiS (374), Mariusz Michalczuk – lista nr 14 KWW AS Nasze Miasto Wspólne Dobro (245), Małgorzata Zubkowicz-Demczuk – lista nr 4 KW Platforma Obywatelska RP (80), Sławomir Potocki – lista nr 3 KW PiS (417), Wojciech Sosnowski – lista nr 4 KW PO RP (720), Eliasz Iwan – lista nr 3 KW PiS (213), Andrzej Czapski – lista nr 14 KWW AS Nasze Miasto Wspólne Dobro (309), Dariusz Litwiniuk – lista nr 3 KW PiS (722), Robert Woźniak – lista nr 4 KW PO RP (256), Stefan Parafiniuk – lista nr 14 KWW AS Nasze Miasto Wspólne Dobro (240), Wojciech Romaniuk – lista nr 3 KW PiS (165), Henryk Chmiel – lista nr 1 – KW PSL (206), Kazimierz Nowak – lista nr 6 KKW SLD Lewica Razem (178), Jerzy Sadowski – lista nr 14 – KWW AS Nasze Miasto Wspólne Dobro (264), Dariusz Stefaniuk – lista nr 3 – KW PiS (1169), Michał Litwiniuk – lista nr 4 – KW PO RP (404), Karol Sudewicz – lista nr 3 – KW PiS (237).
Z Radą Miasta pożegna się 11. radnych obecnej kadencji: Grzegorz Głowiński, Anatol Kierdaszuk, Ryszard Dębski, Marek Światłowski, Andrzej Nitychoruk, Jadwiga Droździel, Adam Wilczewski, Sławomir Suszczyński, Justyna Weremko, Małgorzata Kiec i Stanisław Nikołajczuk. W przypadku dwójki ostatnich radnych jeszcze nie wszystko przesądzone. O tym, czy do Rady wejdzie Małgorzata Kiec (KW AS NMWS), czy Stanisław Nikołajczuk (KW PiS) zadecyduje druga tura wyborów na urząd prezydenta miasta.
Prawo do uczestnictwa w podziale mandatów uzyskały listy 6. komitetów wyborczych. W ten sposób: 10 mandatów przypadło w udziale PiS, 5 - PO, 5 - AS NSWD, 2 - SLD, 1 - PSL.
W wyborach do Rady Miasta we wszystkich okręgach oddano ogółem 20 502 ważnych głosów. Warunkiem udziału list w podziale mandatów było uzyskanie liczby głosów stanowiącej, co najmniej 5% wszystkich głosów ważnych i wyniosła ona 1025,1.
Liczba głosów zdobytych przez Komitety:
KW Prawo i Sprawiedliwość - 6509 głosów
KW Platforma Obywatelska RP - 3723 głosów
KWW AS Nasze Miasto Wspólne Dobro - 3112 głosów
KKW SLD Lewica Razem - 2539 głosów
KW PSL - 2 254 głosów
KWW LBP Adama Chodzińskiego - 1422 głosów
KW Nowa Prawica Janusza Korwin - Mikke - 865 głosów
KW Polska Patriotyczna - 78 głosów
Wyniki w poszczególnych okręgach wyborczych:
Okręg wyborczy nr 1 – łącznie 5008 ważnych głosów
KW PiS – 1624 głosy – 3 mandaty
KW PO RP – 920 głosów – 1 mandat
KKW SLD Lewica Razem – 899 głosów – 1 mandat
KWW AS Nasze Miasto Wspólne Dobro – 550 głosów – 1 mandat
Listy bez mandatu:
KW PSL – 447 głosów
KW Nowa Prawica – Janusza Korwin – Mikke – 243 głosy
KWW LBP Adama Chodzińskiego – 325 głosów
Radnymi w tym okręgu zostali wybrani:
Waldemar Godlewski – lista nr 6 KKW SLD Lewica Razem (400 gł)
Marcin Izdebski – lista nr 4 KW PO RP (335)
Stefan Konarski – lista nr 3 KW PiS (334)
Halina Mincewicz – lista nr 14 KWW AS Nasze Miasto Wspólne Dobro (172)
Alicja Łagowska – lista nr 3 KW PiS (364)
Henryk Grodecki – lista nr 3 KW PiS (219).
Okręg wyborczy nr 2 – łącznie oddano tutaj 4816 ważnych głosów
KW PiS – 1608 głosy – 3 mandaty
KW PO RP – 1027 głosów – 2 mandaty
KWW AS Nasze Miasto Wspólne Dobro – 628 głosów– 1 mandat
Listy bez mandatu:
KW PSL – 414 głosów
KW SLD Lewica Razem – 477 głosów
KW Nowa Prawica – Janusza Korwin – Mikke – 228 głosów
KWW LBP Adama Chodzińskiego – 414 głosów
KW Polska Patriotyczna – 20 głosów
Radnymi w tym okręgu zostali wybrani:
Marek Kuraś – lista nr 3 KW PiS (374)
Mariusz Michalczuk – lista nr 14 KWW AS Nasze Miasto Wspólne Dobro (245)
Małgorzata Zubkowicz-Demczuk – lista nr 4 KW Platforma Obywatelska RP (80)
Sławomir Potocki – lista nr 3 KW PiS (417)
Wojciech Sosnowski – lista nr 4 KW PO RP (720)
Eliasz Iwan – lista nr 3 KW PiS (213).
Okręg wyborczy nr 3 – łącznie 4765 głosów
KW PiS – 1339 głosów – 2 mandaty
KW PO RP – 735 głosów – 1 mandat
KWW AS Nasze Miasto Wspólne Dobro – 1057 – 2 mandaty
Listy bez mandatu:
KW PSL – 492
KW SLD Lewica Razem – 494
KW Nowa Prawica – Janusza Korwin - Mikke – 211
KWW LBP Adama Chodzińskiego – 379
KW Polska Patriotyczna – 58
Radnymi w tym okręgu zostali wybrani:
Andrzej Czapski – lista nr 14 KWW AS Nasze Miasto Wspólne Dobro (309)
Dariusz Litwiniuk – lista nr 3 KW PiS (722)
Robert Woźniak – lista nr 4 KW PO RP (256)
Stefan Parafiniuk – lista nr 14 KWW AS Nasze Miasto Wspólne Dobro (240)
Wojciech Romaniuk – lista nr 3 KW PiS (165).
Okręg nr 4 – łącznie 5913 głosów
KW PiS – 1938 – 2 mandaty
KW PSL – 901 – 1 mandat
KW PO RP – 1041 – 1 mandat
KKW SLD Lewica Razem – 669 – 1 mandat
KWW AS Nasze Miasto Wspólne Dobro – 877 – 1 mandat
Listy bez mandatu:
KW Nowa Prawica – Janusza Korwin - Mikke – 183
KWW LBP Adama Chodzińskiego – 304
Radnymi w tym okręgu zostali wybrani:
Henryk Chmiel – lista nr 1 – KW PSL (206)
Kazimierz Nowak – lista nr 6 KKW SLD Lewica Razem (178)
Jerzy Sadowski – lista nr 14 – KWW AS Nasze Miasto Wspólne Dobro (264)
Dariusz Stefaniuk – lista nr 3 – KW PiS (1169)
Michał Litwiniuk – lista nr 4 – KW PO RP (404), Karol Sudewicz – lista nr 3 – KW PiS (237).
źródło: BIP UM