Reklama

Powiat łukowski: skazani za handel ludźmi. Wysyłali ludzi na żebry do Finlandii

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Zdjęcie ilustracyjne, Pixabay

Powiat łukowski: skazani za handel ludźmi. Wysyłali ludzi na żebry do Finlandii - Zdjęcie główne

foto Zdjęcie ilustracyjne, Pixabay

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Informacje łukowskie Dziesięciu mężczyzn z powiatu łukowskiego zostało uznanych przez Sąd Okręgowy w Lublinie za winnych handlu ludźmi. Zdecydowana większość z nich usłyszała wyroki bezwzględnego pozbawienia wolności. Jednego z oskarżonych uniewinniono.

Reklama

Przed Sądem Okręgowym w Lublinie w miniony czwartek, 9 grudnia, zapadł wyrok w sprawie 11. mężczyzn z Łukowa i okolicznych miejscowości z powiatu łukowskiego.

Według prokuratury, mieli w latach 2009-2014 działać w zorganizowanej grupie przestępczej zajmującej się handlem ludźmi. Pokrzywdzonych jest ponad 70. mężczyzn i kobieta z pow. łukowskiego, Białej Podlaskiej, Lublina i Sokołowa Podlaskiego.

Zdaniem śledczych oskarżeni zmuszali pokrzywdzonych do żebrania w Finlandii - zwerbowane osoby miały chodzić od domu do domu i próbować zbierać datki na zmyślone potrzeby - np. chore dziecko, a w zamian oferować drewniane figurki lub obrazki.

Dziesięciu oskarżonych zostało uznanych za winnych części zarzucanych im czynów związanych z tzw. handlem ludźmi, choć sąd wymierzył im kary z zastosowaniem nadzwyczajnego złagodzenia kary.

Wojciech G. i Dariusz Sz. zostali skazani na rok pozbawienia wolności w zawieszeniu na cztery lata oraz grzywny w wysokości 18 tys. zł.

Z kolei Piotr S., Robert O., Krystian K., Tomasz L., Paweł L., Marcin M., Robert D., Wojciech K. zostali ukarani bezwzględnym pozbawieniem wolności - od roku i trzech miesięcy do dwóch lat za kratkami. Wszyscy muszą też zapłacić grzywny w wysokości 18 tys. zł.

Mariusz K. został uniewinniony. Wyrok nie jest prawomocny.

WIĘCEJ W NAJBLIŻSZYM WYDANIU WSPÓLNOTY ŁUKOWSKIEJ (OD 14 GRUDNIA) DOSTĘPNEJ W PUNKTACH PRASOWYCH ORAZ NA E-PRASA.PL

 

Artykuł pochodzi z portalu lukow24.pl. Kliknij tutaj, aby tam przejść.
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy