Niedawno burmistrz Jacek Danieluk wraz z sekretarzem miasta Józefem Paderewskim uczestniczyli w siedleckiej uroczystości z okazji 102. rocznicy powstania 18. Dywizji Piechoty, której założycielem był mieszkaniec Terespola, gen. dyw. Franciszek Krajowski.
– Nie spodziewałem się odznaczenia, dowiedziałem się o nim dopiero po wejściu na salę, gdzie odbywała się uroczystość. Było to miłe zaskoczenie. Jestem dumy z otrzymania statuetki, a głównie z owocnej współpracy z dywizją i jej dowódcą – wyznaje burmistrz.
Dodaje, że dzięki życzliwości generała dyw. Jarosława Gromadzińskiego w Terespolu organizowane są pikniki oraz inne imprezy miejskie. Wojsko daje też wsparcie terespolskiemu Akademickiemu Liceum Ogólnokształcącemu.
– Zaproszenie oraz uczestnictwo w tak ważnym wydarzeniu mają bardzo duże znaczenie dla naszego miasta, a otrzymanie tak wyjątkowej nagrody, jaką jest statuetka "Piechur 2022", jest ogromnym wyróżnieniem. Najważniejsze, że dzięki obecności żołnierzy mieszkańcy czują się bezpieczniej. To wielka rzecz, że generał i inni mundurowi wychodzą naprzeciw naszym społecznikom i ich wspierają – zauważa Jacek Danieluk.
CZYTAJ RÓWNIEŻ : Powiat bialski: Odpowie za produkcję nielegalnego alkoholu
Zapytany o nazwę wyróżnienia, odpowiedział, że stanowi ona nawiązanie do czasów sprzed wieku, gdy poprzedniczka "Żelaznej" nazywała się 18. Dywizją Piechoty. Gen. dyw. Jarosław Gromadziński wręczył statuetki Piechury 2022 zwane "Oskarami Żelaznej Dywizji" pięciu osobom, w tym trzem żołnierzom oraz burmistrzowi Jackowi Danielukowi i Karolowi Ponikowskiemu, wójtowi gm. Adamów.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.