Reklama

Przekazali posłom PiS swoje obawy dotyczące Polskiego Ładu

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: archiwum

Przekazali posłom PiS swoje obawy dotyczące Polskiego Ładu - Zdjęcie główne

foto archiwum

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Informacje bialskie Trudność w pozyskaniu nowych pracowników i nowe obciążenia fiskalne dla pracodawców – to główne obawy przedsiębiorców z Białej Podlaskiej i regionu. Rada Bialskopodlaskiej Izby Gospodarczej, Zarząd Związku Przedsiębiorców i Pracodawców „Podlasie” i przedstawiciel Zarządu Stowarzyszenia Przewoźników na spotkaniu w siedzibie BPIG przekazali posłom Marcinowi Duszkowi i Dariuszowi Stefaniukowi swoje obawy dotyczące projektu rządowego, znanego jako Polski Ład.

Reklama

Celem spotkania 13 września było omówienie i przedyskutowanie propozycji rozwiązań podatkowych i innych uregulowań fiskalnych zawartych w rządowym programie Polski Ład. Przedstawiciele organizacji zrzeszających przedsiębiorców zgłosili posłom uwagi i obawy przedsiębiorców w stosunku do nowych regulacji.

  - Mamy szereg obaw dotyczących tego projektu. Zawarte w ustawie propozycje  mogą zdestabilizować rynek pracowniczy w Polsce, gdzie już teraz my jako przedsiębiorcy mamy problem ze znalezieniem ludzi do pracy - mówi Jarosław Łepecki, prezes Bialskopodlaskiej Izby Gospodarczej i firmy Dombud. 

WIĘCEJ INFORMACJI Z BIAŁEJ ZNAJDZIESZ TUTAJ.

Jak dodaje, na propozycjach rządowych stracą oprócz przedsiębiorców i  samozatrudnionych również samorządy. Przedsiębiorcy zwrócili również uwagę, że Polski Ład i obszerność zmian skomplikuje życie pracodawcom, ponieważ działy prawno – księgowe w firmach już dzisiaj ledwo nadążają za coraz to zmieniającymi się przepisami. Biznesmeni obawiają się też, że proponowany podatek od wielkich korporacji może dotknąć również małe firmy, a także zniechęcić potencjalnych inwestorów do prowadzenia biznesu w Polsce.

- Obawiam się nowych regulacji i obciążeń podatkowych, co uderzy po kieszeni wszystkich. Firmy będą się bały rozwijać i inwestować, nie będą zatrudniać nowych pracowników, a w konsekwencji mniej zapłacą podatku, więc wpływy do budżetu będą malały. Potrzebujemy działań, które będą stymulowały gospodarkę i ułatwiały, a nie komplikowały życie przedsiębiorcom – powiedział Jarosław Łepecki.

Przedsiębiorcy obawiają się, że planowane regulacje negatywnie odbiją się również na samorządach, dla których spadną dochody własne i zmniejszą się środki na inwestycje.
Ryzykiem nowych regulacji jest też zwiększona konsumpcja kosztem oszczędności, co może doprowadzić do dalszego wzrostu inflacji. Posłowie zadeklarowali, że przekażą uwagi i obawy przedsiębiorców Ministerstwu Finansów. Zaplanowano zorganizowanie kolejnego spotkania po pierwszych czytaniach projektu Polskiego Ładu.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy