Reklama

Powstanie nowa bialska parafia z kościołem

Opublikowano:
Autor:

Powstanie nowa bialska parafia z kościołem - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Informacje bialskie W ubiegłą środę bialska Rada Miasta uchwaliła miejscowy planu zagospodarowania przestrzennego pod nazwą "Wereszki", zakładający powstanie nowego kościoła oraz zbudowanie bloków zamiast parku lub skwerku.

Reklama

Pod projektem uchwały o uchwaleniu wspomnianego planu "Wereszki" wiceprezydent Maciej Buczyński zamieścił istotne uzasadnienie.

- Z wnioskiem o zatwierdzenie w planie miejscowym nowej lokalizacji parafii i kościoła przy ul. Aleksandra Wereszki zwrócił się biskup siedlecki Kazimierz Gurda. Wnioskowana zmiana jest zgodna z założeniami polityki przestrzennej miasta – zaznaczył wiceprezydent.

Podkreślił też, że na terenach tych przewiduje się możliwość lokalizacji usług nieuciążliwych, w tym usług kultu religijnego. Na potrzeby parafii wydzielono cztery działki.

Zabetonowanie osiedla

Poruszenie niektórych radnych wzbudził jednak inny problem. Wspomniany projekt uwzględniał już wcześniejszą uchwałę rady z 5 sierpnia o ustaleniu lokalizacji dwóch budynków mieszkalnych wielorodzinnych u zbiegu ulic Stefana Żeromskiego i Aleksandra Wereszki, gdzie wcześniej były grunty orne. Przewodniczący rady Bogusław Broniewicz zapowiedział, że będzie głosować przeciw przyjęciu tej uchwały.

- Zapominamy w planowaniu, że miasto oprócz budowy mieszkań powinno zabezpieczać inne elementy życia. Dziwi mnie odsyłanie mieszkańców z terenów przy ul. Armii Krajowej, czy ul. Wereszki do obszarów zielonych w parku Radziwiłłowskim, odległych 2 km od ich miejsca zamieszkania – mówił przewodniczący.

Podkreślił, iż nie przekonały go argumenty i odpowiedzi urzędników. Zauważył, że kilka tysięcy mieszkańców nowych osiedli od ul. Janowskiej w kierunku ul. Francuskiej ma do rekreacji jedynie 30-metrowy pas zieleni izolującej od drogi krajowej nr 2 i alejkę pieszo-rowerową. Pozbawiono ich możliwości stworzenia zwartej zieleni obok blokowisk.Obok Bogusława Broniewicza czterech innych radnych głosowało przeciwko tej uchwale. 13 radnych poparło projekt prezydenta, a 4 wstrzymało się od głosu.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy