Reklama

Powiat bialski: Zwierzęta nie miały karmy i miejsca w pojazdach. Wykryto nieprawidłowości w transporcie

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Pixabay - zdjęcie ilustraacyjne

Powiat bialski: Zwierzęta nie miały karmy i miejsca w pojazdach. Wykryto nieprawidłowości w transporcie - Zdjęcie główne

foto Pixabay - zdjęcie ilustraacyjne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Informacje bialskie Nieprawidłowości w transporcie bydła z Węgier do Rosji, znaleźli inspektorzy WITD i aktywiści z fundacji. W pojazdach nie było np. karmy dla zwierząt.

Reklama

W ubiegłym tygodniu w powiecie bialskim inspektorzy z WITD w Lublinie i przedstawiciele fundacji Animal Welfare Foundation prowadzili wspólne kontrole. W dwóch międzynarodowych transportach żywych zwierząt znaleźli nieprawidłowości.

Węgierscy przewoźnicy, którzy wykonywali międzynarodowy transport bydła z Węgier do Rosji, nie mieli w pojeździe wymaganej karmy dla zwierząt.

- W jednej z naczep przystosowanej do przewozu żywych zwierząt, ujawniono niewłaściwe przegrody, stanowiące zagrożenie dla zdrowia bydła. W konsekwencji mogło dojść do złamania kończyn podczas transportu. Kolejnym problemem była niewystarczającą przestrzeń nad głowami zwierząt na dolnym pokładzie. Właściwa odległość pomiędzy pokładami jest bardzo istotna dla dobrostanu zwierząt, bo z jednej strony zapewnia komfort i swobodę ruchu przewożonym osobnikom, a z drugiej umożliwia odpowiednią wentylację naczepy i obniżenie temperatury wewnątrz ładowni - informuje Wojewódzki Inspektorat Transportu Drogowego w Lublinie.

Wobec przewoźników zostaną wszczęte postępowania administracyjne, zmierzające do nałożenia kar pieniężnych za stwierdzone naruszenia. Ustalenia kontroli zostaną przekazane do właściwych organów nadzorczych w kraju wysyłki zwierząt.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy