Reklama

Powiat bialski: Na nową nawierzchnię mieszkańcy czekali od wielu lat

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Powiat bialski: Na nową nawierzchnię mieszkańcy czekali od wielu lat - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Informacje bialskie Zakończono drugi etap budowy drogi gminnej w rejonie miejscowości Witulin - Witulin Kolonia. - To ważna i wyczekiwana przez mieszkańców inwestycja - mówi wójt Leśnej Podlaskiej

Reklama

Inwestycja została oficjalnie odddana do użytku 22 listopada.  Był to drugi etap inwestycji. Została zrealizowana ze środków Rządowego Funduszu Polski Ład Wykonawcą inwestycji była bialska firma "Tre-Drom". Koszt inwestycji to ponad 3 mln zł, z czego dofinansowanie ze środków Polskiego Ładu wynosiło ponad 2,9 mln zł.

Wójt gminy Leśna Podlaska, Paweł Kazimierski nie ukrywa zadowolenia z zakończenia inwestycji.

Była to bardzo wyczekiwana droga, mieszkańcy od wielu lat jeździli w błocie. Tutaj było jedne wielkie bagno. Droga łączy dwie miejscowości,, nie tylko gminne, ale i parafialne. Ale to też połączenie z  miejscowością Ossówka, gdzie mieszkańcy w tej chwili mogą dojechać do nas komfortową nawierzchnią. To też połączenie Konstantynowa z Białą Podlaską. Kierowcy omijają roboty związane z autostradą. Świetne wykonanie, bardzo dobra technologia - mówi wójt.

Jakie są plany na przyszłość? Główną uwagę gmina przykłada do dróg gminnych, ale i powiatowych

Gmina ma już zakontraktowane 10 mln zł ze środków Polskiego Ładu na przyszły rok, na drogi gminne. Jest też dodatkowa kwota 2 mln zł na przebudowę ul. Łosickiej i Bialskiej w Leśnej Podlaskie, również z Polskiego Ładu.

Mamy również zaproszenie do podpisania umowy na przebudowę drogi powiatowej z PROW. Chodzi o przetarg na 4,5 mln zł, na drogę w Worgulach. Na przyszłe dwa lata mamy już ponad 15 mln zł zabezpieczonych na drogi. Jest więc co robić - dodaje Kazimierski

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy